Új hozzászólás Aktív témák

  • hampidampi

    senior tag

    válasz Spy89 #624 üzenetére

    "Egyenlőre maga a szöveg formázása miatt először PRC-t csinálok MobiPocketCreatorral, és ebből AZW3-at."
    Szerintem teljesen felesleges a MobiPocketCreatort belekeverni. Legyen egy jól szerkeszthető forrásod (docx/html/rtf) a Calibre-be feltöltve, amit tetszésed szerint formázol, aztán jöhet a konvertálás. Ha még esetleg tovább akarsz finomítgatni, az azw3-at a Calibre beépített könyvszerkesztőjével szinte bármit lehet.

    "A tartalomjegyzéket a MPCreatorral készítem, ami így néz ki"
    Ahogy nézem, ez inline tartalomjegyzék, ami a szövegbe van beékelve. Amennyiben így van, szerintem ez teljesen felesleges. Minden olvasó tudja kezelni az ncx alapú tartalomjegyzéket.
    Egyébként ha azw3-má alakítod, mint írtam simán tudsz a szövegen módosítani a könyvszerkesztővel.
    (A pöttyök sima felsorolás szimbólumok)

    "A TOC file-ban a megjelenítendő szöveg stílusát, elrendezését, esetleges szövegközöket miként tudnám állítani?"
    A toc.ncx-ben (ha erre gondolsz) csak a bejegyzések vannak. Azt, hogy az olvasó ezt hogy jeleníti meg, azt már parsere válogatja. Persze nem kizárt, hogy lehet valahogy formázni, de kétlem.
    Az inline toc meg mint írtam más eset, azt persze úgy formázod ahogy akarod, de az szerintem amúgy is redundáns.

Új hozzászólás Aktív témák