Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #727 üzenetére

    A legutsó hülye kérdés volt, ott volt a válasz, hogy "A parancs nevét követő zárójelben a man kötet sorszáma található." :B

    Azt az operátor átdefiniálós dolgot ilyen sablonszerűen minden feladatba beleírták, tehát ahhoz szerintem az én esetemben nem igazán kell ragaszkodni, tekintve, hogy szerintem itt nincs igazán értelme mit overloadolni.
    Már nagyjából tanultuk, hogyan lehet saját iterátort létrehozni, de jelen esetben nem igazán látom gyakorlati hasznát, itt nem kell randomszerűen tudni elérni elemeket, vagy gyorsan az elejére, majd a végére ugrani, vagy hasonló, mint a klasszikus iterátoroknál, így itt nem látom olyan sok értelmét. Vagy mégis van? Esetleg velük végig lehet menni a sorokon, esetleg karaktereken....
    De ez sima indexeléssel is elérhető, most itt nem tudom, van-e értelme készíteni iterátort.

    Ha valakinek eszébe jut ötlet, akkor megköszönöm, ha leírja.

    Sk8erPeter

  • sghc_toma

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #727 üzenetére

    "Maga a fájl beolvasása legyen külön osztály, aminek a tagfüggvényeit örökli egy másik, pl. a Tail osztály?"
    nem.. a feladatkiirasban benne van, hogy magat a szoveges allomanyt kell reprezentalnod egy objektummal.. pl. csinalsz egy osztalyt, aminek van egy std::vector<std::string> adattagja, es ebben tarolod a sorokat.. mondjuk a konstruktor kap parameterkent egy filenevet, megnyitja, beolvassa a file-t, es eltarolja a tartalmat a vektorban.. az operator<< lehet uj sor vektorba rakasa, az operator>> meg egy sor olvasasa.. operaor+ ket file osszefuzese, stb.. az iterator meg a sorokon megy vegig, tulajdonkeppen ugyanaz, mint a vektor iteratora.. igy a tail egesz egszeruen megvalosithato mondjuk az std::for_each-csel, vagy egy sima for ciklussal..

    "de jelen esetben nem igazán látom gyakorlati hasznát, itt nem kell randomszerűen tudni elérni elemeket, vagy gyorsan az elejére, majd a végére ugrani, vagy hasonló, mint a klasszikus iterátoroknál"
    az iterator pont nem a random hozzaferesre lett kitalalva.. ahogy a neve is mutatja, arra valo, hogy egy kontener elemein vegiglepkedj..

    in asm we trust

Új hozzászólás Aktív témák