Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LW

    őstag

    válasz csabi94 #2516 üzenetére

    Attól függ melyik egyetemen keztél el tanulni. Jobb helyeken komolyan veszik a programozást. A programozói szemlélet elsajátítása fontosabb, mint egy-egy nyelv jellegezetéssei és szintaxisa.

    Ha még nem volt dolgod programozással, akkor vedd komolyan és készülj hétről hétre, találj ki feladatokat, amit megoldasz. Előre is tanulhatsz. Sokan csúsznak a programozás miatt, mert sok tárgy épül rá, ezért is hangsúlyozom, hogy készülj. Le fogják adni, de ahhoz, hogy megtanulj programozni neked kell úgy hozzáállni.

    Két évfolyam programozás kurzusának lebonyolításában is részt vettem és hiába csökkent a színvonal és az elvárt szint a hallgatók ugyan olyan arányban buktak, a kettes-hármas szint fogyott csak.

    Nem vagy hátrányban, ismerek olyan embert, aki az egyetemen tanult meg programozni és jobban oldja meg a problémákat, mint aki jónak vallotta magát az elejétő kezdve. Hogyan tudsz tanulni? Csináld. Szívj a kreált bugjaiddal. Könyvből nem lehet.

    UI: Volt egy hallgató, aki csak bitenkénti xor-ral volt hajlandó int két típusú változó értékét kicserélni harmadik deklarálása nélkül. Egészen addig nem hittem el, amíg nem találkoztam a házi feladatával.

Új hozzászólás Aktív témák