Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Waikiki

    tag

    válasz Waikiki #3294 üzenetére

    1. december 30, 14:00: igazgatótanácsi megbeszélés; 15:19: az orosz levele a tőkeemelés visszavonásáról; 19:10: Btel közzéteszi a BÉT-en a tőkeemelés elfogadását. Tornóczky Anitásan szólva: és akkor ezt így most hogy?

    Ezt csak úgy lehet feloldani, ha találunk valami indokot arra, hogy miért nem tudtuk elolvasni még aznap a levelet. Ezt a trükköt az igazgatótanácsi jegyzőkönyvben próbálták elsütni, csak az a gond, hogy egyrészt elkúrták, másrészt érdekes, hogy a sokkal részletesebb rendkívüli tájékoztatásban már nincs benne.
    2. oldal teteje: "Társaság 2014. december 30. napon 15:19 napon kapta meg Timur Rahimkulov[...]"
    következő bekezdés: "Társaság vezetősége az ünnepekre tekintettel kiadott munkaszüneti napok miatt csak az azt követő első munkanapon, 2015. január 5. nap reggelén kapta kézhez az értesítést, így ezen a napon tudott a visszavonásra reagálni". Szóval akkor most mikor is?

    Még egy furcsaság, ezúttal a rendkívüli tájékoztatóban:
    December 30-án az orosz arra való hivatkozással vonja vissza a nyilatkozatát, hogy az aláírást követően jutottak tudomására információk, illetve hiányolja a december 29-én, azaz az előző napon - vagy a december 1-i átmeneti szerződésre gondol? lásd lejjebb - megválasztott új könyvvizsgáló által készített és auditált beszámolók eredményét.

    Erre a cég válasza az, hogy "a kötelezettség vállaló nyilatkozat aláírásakor, már folyamatban lévő általa kezdeményezett átvilágítás megkezdődött és ismeretes volt, hogy annak eredménye későbbi időpontra várható". Nos, a december 1-i igazgatótanácsi jegyzőkönyv 2/2014-es határozata alapján bízzák meg az interim menedzsmentet az átvilágítással a jegyzőkönyvhöz csatolt szerződéstervezet alapján, azaz a szerződéskötés ekkor még nem történt meg. A december 15-én megtartott igazgatótanács jegyzőkönyve szintén december 1-i indulást ír az interim menedzsmentnek. Szóval a tőkeemelésről szóló nyilatkozat aláírásának időpontjában, október 31-én hogy lehetett folyamatban az az átvilágítás, amiről csak december 1-én döntöttek?

    (Nota bene: az átvilágítás érdekében megbízott interim menedzsmentet december 15-én kirúgja az igazgatótanács, azaz elvágják az oroszt a cégre vonatkozó valós információktól.)

    2. "tőkeemelés alapjául szolgáló összeget utalja át a Társaság SK9452000000000015895791 bankszámlaszámlájára": ez nekem valahogy nem GIRO számlaszámnak tűnik. ;-) Értem én, hogy inkasszó van mindenen, de felmerül az emberben, hogy vajon vannak még és milyen pénzek üldögélnek rajta?

    3. Nem semmi ködösítés megy a beszámolók kapcsán.
    november 28-i javaslat: közgyűlés fogadja el a 2013-as éves beszámolót és a 2014-es negyedéves beszámolókat.
    december 29-i közgyűlési határozat: mivel most választunk új könyvvizsgálót, ezért erről nem tudunk határozni, de majd január 30-ra összehívunk egy rendkívüli közgyűlést és majd akkor tájékoztatja a társaság; amúgy TK szerint nincs szükség a közgyűlési hitelesítésre.
    január 9-i javaslat: mivel a könyvvizsgáló január 1-gyel indít, ezért mostanáig nem tudunk mit mondani, egyszer majd elkészül és akkor tájékoztatunk. De a pontos előterjesztést megkapja mindenki papíron január 30-án.
    január 30-i közgyűlési határozat: azért nem döntöttünk róla, mert...

    Ennek kapcsán érdekes szempont az, hogy folyamatosan arra hivatkoznak, hogy az új könyvvizsgálónak nem volt ideje a munkára. Csakhogy az 1/2014-es igazgatótanácsi határozat december 1-én felhatalmazza TK-t, hogy aláírja a későbbi könyvvizsgáló átmeneti megbízásáról szóló szerződést, amely mit ad isten, 2013. januárjától szóló időszak könyvvizsgálatára szól. Hogy lehetséges az, hogy semmiféle említésre méltó eredményt nem tudott produkálni december 29-ig?

    4. január 9-i javaslat, III. pont
    a) az igazgatótanácsi jegyzőkönyvben emlegetett kiadott munkaszüneti napok itt visszaköszönnek, szintén mint hivatkozási alap a munkavégzés hiányára.
    b) tegyük a szívünkre a kezünket: mennyire valós az, hogy egy, a felszámolás határán egyensúlyozó cég vezetése egy ilyen kritikus időpontban csak úgy elmegy szabadságra, a telefont kikapcsolja és tolja az arcba a bejglit?

    És itt is újra előjön az utolsó pillanatban beadott javaslat, mint a beszámolóknál. Igencsak próbálják megkerülni a jogi előírásokat és titokban tartani a lépéseiket: csak hát akkor minek gondolkodtak anno nyrt.-ben?

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • Deller2010

    tag

    válasz Waikiki #3294 üzenetére

    "Társaság 2015. január 9. napon 75.00 órakor igazgatótanácsi ülést tartott melyen az alábbi határozatokat hozta:"

    :Y :F

    A baj velünk van, mert még mindig a xprime-on kívül, 24 órás napokban éljünk életünk, s nem a legalább napi 75 órásban, mint ők. :W

    1., 143.000.000 Ft-ot sem voltak képesek kifizetni az 1 milliárdból.
    2., A 2 milliárdból hogy tehát sehogyan sem fognak tudni kifizetni 2,5 milliárdot...

    Addig finomkodnak a T. Hatóságok, míg a felelősök egyszer csak, váratlanul.. hipp és hopp... ismeretlen helyre távoznak.

    [ Szerkesztve ]

    | regular IT guy |

Új hozzászólás Aktív témák