Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Land

    veterán

    Üdv!

    Egyik lakásvásárlós topicos fórumtárs ajánlotta ezt a topicot. Többek küzdünk azzal a problémával, hogy lakásvásárlásnál nem tudjuk Pesten mely környékek ajánlottak, vagy mely területeket kellene kihagyni a keresgélés során. 54-75 nm közötti felújított/jó állapotú panel lakást keresünk, mivel 15M Ft a keretünk. 1+2 fél szoba a cél minimum.
    A kereső ezen területeket dobja ki ennyiért az ingatlanos portálokon:

    - Kőbánya - Újhegyi lakótelep, Óhegyi lakótelep
    - Csepel: Szabótelep (csepeli haver nem ajánlja), II. Rákóczi Ferenc út, Kertváros, Ófalu, Ady Endre úti lakótelep (haver ezt sem ajánlja), Belváros, Csillagtelep, Királymajor
    - 18. kerület: Havanna lakótelep: azt olvastam vannak jó, családbarát részei, de melyek ezek? Csontváry pl jó környék?
    - 18. kerület: Szent Imre kertváros, Lakatos lakótelep, Almáskert, Szent Lőrinc lakótelep
    - Kispest, 19. kerület: Kispesti lakótelep, Árpád utca, Zrínyi utca, Kispest-Óváros
    - 14. kerület: Herminamező
    - 20. kerület: Erzsébetfalva, Gubacsipuszta
    - 17. kerület: Rákoskeresztúr->ez már nagyon kint lenne nekünk

    Nem is sorolom tovább, a többi oldalon is ezeket a területeket találtam. Barátnőm a 10. kerületben, én Dunaharasztiban melózom, így nagyon északi kerületeket kilőttük (Angyalföld, Újpest, Újpalota stb).

    A panelek többsége tehát Csepelen, a 18. kerületben, a 19. kerületben, a 10. kerületben és a 20. kerületben van.
    Tudom szűkös a keretünk, de a 10+10 milliós CSOK nem játszik. Csepeli haverom ajánlja Csepelt, ő ott nőtt fel. Igazából onnan HÉV-vel 20 perc alatt a Boráros téren lehet lenni ahonnan már bármelyik pesti rész gyorsan megközelíthető. Viszont Kispest és Kőbánya sem rossz közlekedés szempontjából.
    Mely felsorolt környékekről van nektek tapasztalat? Melyeket lőjünk ki egyből, mert késdobálós, igénytelen és tele van peruiakkal?
    Köszi és bocs az OFF-ért.

    Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

  • Land

    veterán

    válasz bandus #96009 üzenetére

    Nekem jó lenne, de ki tudja meddig fogok itt melózni. Barátnőmnek maps szerint 1.5 órára van a melóhelye BKV-val. Aztán ha én is munkát váltok, akkor nem lesz öröm nekem sem beküzdenem magamat Pestre...
    A felsorolt környékek többségétől szinte bármely pesti pont 1 órán belüli útra van. Ez is fontos szempont nem beszélve ha mozizni, kézműves sörözni szeretnénk, akkor Harasztiról lehetne beutazni Pestre...
    Persze értem, hogy ahol 15M-ért van panel, azok nem az álomkörnyékek, de biztos van közöttük élhető, nem hányinger terület.
    Régebbi verzió az volt, hogy indítunk lakástakarékot mondjuk 5 évre és akkor komolyabb önerővel, komolyabb lakás lehetséges.
    De nem szeretnénk albérletbe "szülni" az első gyerekünket, továbbá a jelenlegi albérlet havi 125-130k Ft, mely 5 évre lebontva 7.5-7.8 millió Ft kidobott pénz + mellette futna a 2x20k Ft-os lakástakarék havi szinten. Horror pénzkidobás...
    Akkor már inkább veszünk egy felújított (tehát már legalább belülről tetsző) panelt, amit megpróbálunk 10-12 év alatt kifuttatni, aztán el lehet adni és venni majd egy jobbat, nagyobbat.

    Köszönöm a területekre adott tapasztalatokat, jöhetnek még.:)

    Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Új hozzászólás Aktív témák