Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Magnum_ #40027 üzenetére

    Ellentétben a többiekkel*, én azt mondom, hogy (és itt jön az "if" feltétel") ha valóban úgy érzed, hogy feszít a vágy arra, hogy megkérdd a kezét, akkor csináld. Csak ne azért, mert "olyan aranyos kislány, nem találnék jobbat", mert akkor eleve elbacott ötlet. Amúgy ez egy tök racionális ok, csak épp nem lehet rá alapozni hosszútávon.

    Van A lét elviselhetetlen könnyűsége c. Kundera-regényben egy fejezet, ahol a főhős álmában találkozik azzal az ideális nővel, aki 1:1-ben tökéletes lenne neki, de az álmában hallja a barátnőjét sírni és inkább otthagyja az ideális nőt, csak hogy a barátnőjével legyen. Na, ez nem racionális ok, ellenben tök jól lehet rá alapozni.

    Azért az eljegyzés egy lépcsőfok, egy ígéret, egy szándéknyilvánítás afelé, hogy hivatalos keretek között is lehetőleg vele szeretnéd leélni az életedet. Szóval ezt gondold át. Ha valóban komolyan gondolod, ennek amúgy is jobb módja a közösen felvett céháef alapú jelzáloghitel. ;]

    Egyébként szerintem túltolod, nehezen tudom elképzelni, hogy normális lány nem érzi magát legalább néha kényelmetlenül attól, hogy a barátja ennyi mindent a popsija alá tol. Aztán lehet utólag panaszkodni a szponzorvadászokra meg izé. :P

    * "figyeljék a kezem, vigyázat, csalok!"

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák