Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szőröscica

    addikt

    válasz Szada85 #32801 üzenetére

    Ez engem is érdekelne, változó véleményeket olvastam erről a motorról. Van, aki 300 ezer mérföldet tekert bele, és nem volt komolyabb baja vele, mások pedig gyalázzák az olajfogyasztása miatt.

    Én egy 523-ast nézek most erősen (már átvizsgálásra is utaltam a pénzt a kereskedőnek). [link]

    Közel állok a vásárláshoz, csak icipicit vagyok még bizonytalan, várom az átvizsgálásról a papírokat. A km valósnak tűnik, lekértem vázszám alapján a futását.

  • Hikvision

    senior tag

    válasz Szada85 #32801 üzenetére

    E90 2006 N52B25 iX 0W30-as olajjal (a gyalázatos hidrotőkék miatt) 10.000alatt kért be kb 2-3 litert úgy hogy nem volt forgatva. Nem füstölt, nem folyt, némán megette :DDD Ez köszönhető volt annak is, hogy automata volt és nem volt érdemes forgatni, ugyanis azzal arányosan nőtt az olajfogyasztás is. És nem számított, hogy 5w30 5w40 vagy a 0w40-es olaj volt benne, megette a magáét mindegyikből. De ennél a motornál tényleg az olajfogyasztás lesz a legkevésbé zavaróbb problémád, mert azt otthon csendbe is utána lehet önteni, amikor senki nem látja, de a csoda elbaszott hidrotőkék télen bizony okoznak majd egy két szép reggelt. Nyáron gyakorlatilag csendbe voltak mindig. Aztán jöhet a széteső vezérlése,a titkos alapjárat problémák valvetronic, katalizátor alacsony hatásfok hibakódok, csodavízpumpa, stb stb. Én mindig is Benzin párti voltam, de bmw-ből ez volt az utolsó. Újonnan jók és szépek ameddig gariba tákolgatják, de utána bizony fájni fog. Egyébként az E90/E60-nál kezdődött szerintem ez a látványos tervezett pusztulás, mert az E36/46-nak amiket cégesként használunk benzineseket, nem cirógatva, bírják a strapát 0-24-be. Persze ez csak személyes vélemény, másnak éppenséggel lehet hogy jó, de bimmerforumokoat is végignézve ezek azért általános típushibák ennél a motornál. A többi részéről nem is érdemes beszélni páran már leírták, hogy mire lehet számítani, én nem hittem el, drága/megkímélt e90-t vettem, és mégis minden előjött....

    20 éve a PH-n.

Új hozzászólás Aktív témák