Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    Üdv fórumlakók!

    Látom itt már korábban sűrűn szerepelt a Dockin D'fine (dfine) hangfal ajánlatként és pozitív visszhangban. Nos, nekem is van egy ilyen tavaly április környéke óta. Boldog vagyok vele, meg vagyok elégedve a hangjával, erejével, dinamikájával, igazi kis buli hangfal. Többek állát sikerült leejtenem vele, egyszer még a törzskocsmámban is elvették, mert elnyomtam vele a pult közelében lévő zenegépet a kerthelyiségben hallgatva. :D Kimentünk egyszer vele stégre fürdetni, feltekerve a hangerejét nem lehetett kényelmesen beszélgetni. :)

    Na de nem is ez a lényeg, amiért beírtam. Minden boldogságom ellenére vannak vele furcsaságok.

    - Alapvetően bluetooth-on hallgatva zenét vele semmi gond. Viszont ha a mellékelt jack-jack végű kábellel összekötöm a FiiO X3 v2 DAP-ommal, lehet hallani hogy recseg a zene. Nem túlságosan, de én kihallom. Mintha valami frekvencia vagy hangtartomány túl lenne vezérelve, amit már nem bír az elektronikája. A lejátszó LineOut kimenetén jelentősebb, a fülhallgató csatiján kevésbé, de ott van a jelenség.

    - Ősszel most egy kis ideig nem volt használva a cucc, kb két hónapot. Arra lettem figyelmes, hogy az akkumulátor igen hamar lemerül és amennyire megfigyeléseim helyesek már nem is tölti fel annyira vagy franc se tudja mi a hiba oka. Új korában a visszajelző LEDek úgy működtek, hogy bekapcsolva kékLED, mikor merült pirosLED, töltéskor pirosLED kialudt és zöldLED vette át a helyét, amikor feltöltött mindegyik kialudt.
    Volt nemrég, hogy pirosan világított, hogy merül, rányomtam a töltő adapterét és ugyan úgy piros maradt. 3 órával később ugyan úgy piros volt és bekapcsolva 10 perc után le is merült. Na nem tudom, hogy most csak valami átmeneti összezavarodás van az áramkörben vagy valami lett vele, de nagyon idegesítő. Arról nem is beszélve, hogy vásárlás után feltöltöttem pár óra alatt és mikor nem használtam kettő hetet utána töltés nélkül vitte a 6-7 órát eléggé feltekerve. Most feltöltöttem egyik este, reggel levettem (még mindig zöld led világított), kb egy hét után kapcsolnám be, 2perc után már jelezte hogy merül. Nem tartja meg a töltést. Ezt nem tudom mire vélni. Tegnap megint bekapcsoltam, 10p után lemerült, de most már rég nem volt töltve. Bejöttem dolgozni, 12órázok, felraktam tölteni, meglátom mi lesz a vége. :( Gondoltam arra is, hogy az adaptere nem tölti ahogy kell, de ha baja is van valaminek, ennek legyen, mert ezt egyszerűbb javítani/pótolni.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz carl18 #4317 üzenetére

    Sohasem hagytam hogy csutkára lemerüljön. Megmondom őszintén, hogy nem tudom mennyire volt benne nafta, mert fel volt töltve előtte, használtam itthon zenére mikor még nem volt beizzítva a hangfalam, utána elraktam. Most hogy elővettem akkor lettem figyelmes a jelenségre.
    Mikor új volt, akkor még meglepetés is volt nekem, hogy feltöltöttem, hallgattam egy házibuliban, elővettem pár nappal később és 1-2 órát hallgatva még mindig nem kellett neki nafta. Most meg nem tud betelni. :)

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    bocs a dupla kommentért, de hát nem írt senki. :)

    Nos, ahogy mondtam. Tegnap reggel 7-től töltöttem délután 4-ig. Hazamentem, bekapcsoltam, mire a telefonomon bekapcsoltam a bluetooth-ot és rácsatlakoztam már jelezte a pirosat. Ez bizony sz@r. :(

    Próbálok valami garit intézni, de sztem ez is felejtős. :(

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Krill77 #4320 üzenetére

    A garit úgy írja a Dockin gyártói honlapja, hogy van egy PDF azt kell kitölteni panasz, gariztatás esetén, ezt akarom igénybe venni. Bár németül vajh keveset tudok, tesómmal kell beszéljek ennek kitöltésére.

    Nem próbáltam. Nincsen másik adapterem ugyan ilyen csatival. A villanyszerelőnk a cégnél aki ezt vágja jelenleg nem ér rá, mert kinti terepmunkán van.

    Neked mi volt vele a problémád?

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz djnice #4322 üzenetére

    Hmmmm! Ennyiért lehet veszek újat! :D

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    Na én csak megrendeltem ebben az Amazonos akcióban egy másik Dockin Dfine-t is. Kicsit csodálkozom a cuccon.

    Érdekesség, hogy a már korábban meglévő Dfine töltője egy lapos kivitel, ami 8,4V 1A leadására képes. Az új példányé pedig egy vaskosabb töltő, cserélhető dugasszal (C vagy G típusú), ám itt már 15V 2.5A a leadott feszültség/áramerősség párosa. hmm hmm

    És a legfurcsább nem ez.

    Az új töltőjét rádugtam a korábbi hangfalamra és láss csodát, feltöltötte. Már nem csak 10percet bír maximum kisajtolni magából, hanem lassan 2 órája szól itt nekem az irodában szolid hangerőn, semmi piros led. Lehet, hogy ez a nagyobb feszkó kellett neki, hogy észhez térjen az akkumulátor? Persze egyelőre még nem teljes a bizonyosság, de biztatóak a jelek.

    Szerintetek vásárlói visszajelzések alapján cserélték az adaptert vagy a belső is más lehet már a most kaphatóaknak? Mindenesetre még egyszer feltöltöm ezzel az adapterrel, aztán megint a saját töltőjével, aztán ha megint behülyül, akkor biztos az adapter a ludas, nem a hangfal. Ha azzal is menni fog, akkor meg az akksinak kellett egy nagyobb löket.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz RetepNyaraB #4326 üzenetére

    Na most ki is töltöttem nekik egy Rücksendeformular-t, benne jelezvén, hogy elcseszték a dolgot!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz fgabor6 #4332 üzenetére

    Forintra átszámolva 34.850Ft volt.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz carl18 #4347 üzenetére

    Hát mert úgy beszél, ahogy órán tanítják. jó nyers kiejtéssel, ezer közül is kiszúrható, hogy az illető magyar.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Krill77 #4362 üzenetére

    Dockin Dfine-ra nem lehet egyszerre többen csatlakozni. Tudtommal.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz B1T3 #9325 üzenetére

    Engem most pont az hozott ide, hogy ez a BlitzWolf BW-AS3 milyen lehet. Pont BT hangfal vásárlás előtt állok, de én a Dockin Dfine+ 2-t szeretném, csakhát 120eFt sztereo szettben, szóval várok egy jó kis Black Friday időszakra. :D

    Nade ráakadtam ma reggel erre a BW-AS3-ra, aztán csak szuperlatívuszokban beszélnek róla mindenhol. De mivel én nem tartom magam egy hülye embernek, rögtön feltűnt, hogy tesztekből is csak olyat találni, ahol rögtön meg is tudod venni helyben a terméket, szóval semmi negatívat nem fogsz róla hallani vagy a tetőtéri szoba-hangmérnök, laikus, botfülű szelfinfluenszerek videóit találni, ahol az a hangteszt, hogy a 20eFt-os mobiljával felveszi a különböző hangszórók hangjait, hogy abból majd kihallani bármiféle értékelhető prezentációs hangot (mintha készítenél egy fotót, azt kinyomtatod, majd megint lefotózod és megint kinyomtatod és elvárod, hogy ugyan olyan szép legyen mint az a táj amit elsőre lefotóztál élőben). Meg ugye az ominózus poharat mellérakom és nézzük, hogy az ugrál, csakhogy itt is az erő mellett a mély tisztasága már nem fog átjönni.

    Szóval most hogy ide feljöttem, olvastam pár kommentet tisztázódott, hogy valszeg nem olyan jó cucc mint beállítják, csak az ára ami megtetszett, meg hogy sztereóba lehet kettőt kötni. De maradok a Dockin-nál és várok egy jó kis akcióra. :)

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz carl18 #9594 üzenetére

    Elnézést, gyorsan írtam mert siettem, ezért véletlenül kimaradt az irományomból, hogy jelenleg van nekem egy Dockin Dfine-om, csak a sztereo meg aptX miatt szeretném cserélni a + 2-re. Specifikációban belenéztem, tán picit gyengébb sub van benne de a magas hangszóró meg erősebb lett pár wattal. Akksi is 11 óráról 16-ra növekedett (talán 6600mAh-ról 9600mAh-ra). A kivehető, cserélhető akksi nem tudom mivel lenne kényelmesebb, mert tutkóra valami speckó akkumulátor kell bele amit semmivel nem tudod helyettesíteni (ha más nem a mérete miatt).

    Imádom ezt a sima Dfine-t is, ha kiküldetéses melón vagyok, este a pihenőben a laptopra kötve szoktunk mozizni és az élményt hozza jó helyre pakolva. :)

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    Vlakinek valami tapasztalata Sony SRS-XB43-ról? Most akadt a látómezőmbe és hát ha igazak amit mondanak róla videókban meg olvasi róla, akkor én leteszek a Dockin Dfine+ 2-ről és inkább két ilyet veszek. Olcsóbb is meg többet is tud. A teljesítményét nem tudom, azt nem nagyon találni róla.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz metaa #9619 üzenetére

    Hát nem is tudom. Ezen nem is akadt meg a szemem Valahogy kevesebbnek érzem, hogy kisebb mint a mostani Dfine. Engem nem zavar a nagy méret. Mintha nem is egy ligában versenyeznének, de franc tudja.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz <Adamsky> #9624 üzenetére

    Hát ezen videó alapján szarráveri a Sony az Anker dobozos hangzását!

    DE!

    Alapvetően lófaszt nem érnek ezek a kamera/telefon mikrofonnal felvett majd a saját hangfalamon hallgatott tesztek. Inkább beszéljen a saját tapasztalatáról, mert ez minden csak nem teszt, hogy én mondjam meg a gépem előtt ülve ezekről, hogy milyen, mert élőben pont teljesen más lesz.

    Amúgy a Dockin Dfine-m is olyan, hogy bizonyos helyekre letéve eltűnnek a mélyek, inkább kiegyenlített lesz a cucc. Aztán ha beteszem valami elé vagy sarokba, akkor meg olyan szép ütős (de nem durrogó) mélyeket ad, hogy már majdnem sok is. Munkám során járok ki vidékre (hogy mit csinálok most mellékes). Most konténerekben alszunk esténként, de van ahol faház van pihenőnek. Na ott TV-re kötöttem, néztünk akciófilmeket, hát az hanghatás amit ott adott, nem volt semmi. persze össze nem szabad hasonlítani normális erősítős, meghajtott minőségi hangfalakhoz, de faszán megmosolyogtatóan kellemes moziélményt adott.

    Ezt várom a Sony XB43-ától is, csak párban, pluszban a saját extráival. Az a zavaró, hogy sehol, de sehol nem írják a teljesítményét. Vajon miért?

    (#9631) gtamate2:
    'stúdiózásra például nem is lehet mást használni)'

    Ki akar egy bluetooth hangfalat stúdiózásra használni? Inkább legyen enyhe V, vagy kicsit basszusban erős.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz carl18 #9638 üzenetére

    Igen, talán a Dockin most ezzel a +2-vel fog átesni a ló túloldalára és úgy emel árat, hogy nem kéne, mondván frissített termék. Csakhát annyival többet meg nem ad, amennyivel drágább.

    Amúgy tesóm is vett egy Dockin-t (első verzió) és neki elbaszódott benne az akksi. Cserélni kéne, de nem is biztos hogy az, hanem a töltő áramkör. Nem tudni, de valszeg akksi mert a +2-ben nem véletlen lett cserélhető. (talán volt már rá panasz).

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz stefi81 #9640 üzenetére

    Bátyámnak van egy (igen a Dockin mellett :D ) Harman/Kardon Go + Play-e. Ennek szebb a hangja kicsit mint a Dockin Dfine-nak. Szebbek, csilingelőbbek a magasak, tere picit tágasabb, de mélyben enyhén visszafogott és kevésbé érzékeny az elhelyezésre. Ellenben hordozhatóságra kevésbé alkalmas (csak kocsival, de bicajon, táskában, hónod alatt nem fogod cipelni mint akár a Dockint.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz <Adamsky> #9647 üzenetére

    Ez a Teufel 2 okból nincs senkinek "idehaza" (nyílván lehet azért valaki akiről nem tudunk).
    1.: Külföldi rendelés, lehet nem is szállítanak ide, vagy mocsok drágán.
    2.: Iszonyat drágák a termékeik. Nem kétlem, hogy mindennél magasabb minőséget kapsz, de a fájdalomküszöb nálunk magyaroknál valahol 50eFt körül van egy hangszóróra. Talán az újgazdagok kölkei költenek a BOOMBOX-ra sokkal többet, de azt idehaza is megkapja 3 napon belül.
    Na jó annyira vészesen nem drága, de magasabb ára van mint az itt tárgyaltaknak.

    A Go + Play nem tud punchy mélyet (mármint ha ez az ütőst jelenti), hanem inkább kimért, szép, egyenletes mélyeket tud. Vesédet nem veri le.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    Tegnapi napon volt alkalmam meghallgatni és tesztelgetni a Sony SRS-XB43-t. Kb egy órát nyomkodtam, állítgattam és ezután mondom, hogy az érzelmeim vegyesek.

    Először is a hangja nagyon szép, van benne erő. Nem csavartam fel teljesen, nem akartam nagyon zavarni a MM-ban a többi embert, de így is szólt elég hangosan. Próbálgattam többféle zenével.
    Röyksopp - Running To The Sea
    The Dead South - In Hell I'll Be In Good Company
    Röyksopp & Robyn - Monument
    Hugh Laurie - Six Cold Feet
    Magnetic Man - Getting Nowhere
    Magnetic Man - The Bug
    Sinatra - Fly Me To The Moon
    Feder - Goodbye feat. Lyse
    meg még volt pár amire nem emlékszem
    Szóval nekem tetszik a hangja, mélyek, magasak a helyükön. Na most azon a polcon ahol volt, annyi idő alatti tesztelés után azt mondom, hogy a Dockin Dfine-tól basszusban egy hangyányit kevesebb, de tényleg csak picikét, ellenben magasakban sztem határozottan szebb. A kis csilingelések nekem jobban kijöttek és a tér is mintha tágasabb lenne német barátunktól. Megemeltem és súlyra és rögtön feltűnt az a +1kg a Dfine-hoz képest. Gondolom a nagyobb telep az oka, ami 24 órát is kibír (papíron legalábbis).

    Na most a fekete leves:
    1.: Nem értem, hogy miért lehet egy ilyen hangfalnak hangszínt állítani? Azt kellene, hogy legyártják faszára, a legjobb beállításokkal és minden más a meghajtó eszköztől függjön. Mondom ezt azért, mert felpakoltam az applikációját és 4 különböző beállítás (ami tulajdonképpen csak három) és ezek mellett egy manuális mély, közép, magas állítás van. Első a ClearAudio+, ami a Sony ajánlott beállítása, második az ExtraBass, harmadik a LiveSound, negyedik a Stamina. Na most a ClearAudio+ bekapcsolása azt jelenti, hogy aktiválod vagy az ExtraBass vagy LiveSound beállítást, tehát ha valamelyikre böksz, azt jelenti, hogy a ClearAudio+ aktív. :D Valóban, ennek így k..vára semmi értelme, tehát csak 3 beállítás van mert a CA+ a kettő közül valamelyik aktív állapotát jelenti. Na most nem sikerült eldöntsem, hogy az ExtraBass vagy a LiveSound lehet a hangfal alap képessége, mert annyi a különbség, hogy utóbbinál sokkalta jobban megnyitja a teret a zenének, tényleg olyan mintha még 3 ilyen hangfalat bekapcsoltam volna összevissza magam előtt. Ellenben meg mintha már túl színezett lenne a zene. Ott vacilláltam, hogy most az EB vagy a LS áll közelebb az igazsághoz, több idő és elhelyezés kéne a pontosabb érzéshez. Harmadik funkció a Stamina, ami után mindenféle zenei élvezet megszűnik, basszusok eltűnnek, közepeket visszafogja. Ez arra lehet jó, ha Bochkor Gábor beszél a rádióból, aztán a mély durrogó hangját szeretnéd visszafogni valamivel, semmi másra. Manuális ekvalizer funkció ok, de én ezeket nem szeretem állítgatni.
    2.: Ezeket a fény beállításokat minden tesztben olyan szépen átugorják, hogy csak na. A fiatalokat lehet elvarázsolja, meglátásom szerint vér gagyi. Nem lenne baj a fény, csak hogy a legtöbb ez a villódzó gané. Vártam volna egy 100%-ra személyre szabható kezelőfelületet, de nem. Vagy villódzik vagy pulzál vagy vibrál vagy lüktet. Szerettem volna beállítani egy stabil vörös vagy kék színt, de esélytelen. Van egy másik szoftver, a Firestable, amiben talán van ilyen beállítás, de ezt nem raktam fel, de tán a hangszórók fehér fényét kikapcsolni külön ott se lehet.

    Szóval szép meg jó, nekem tetszik a hangja és ereje is, de ezeket a hangbeállításokat sose fogom megérteni. Gyártsák le egy beállítással, a hangfal maximális tudásával, ahogyan a Dfine-t is és nem kell több. Nem tudtam eldönteni, hogy most vagy az EB funkciónál vették el a magasakat ami rontotta a térérzetet vagy a LS beállítás adott plusz közepet meg magasat (mélyek nem tűntek el), amivel nagyobb a térérzet, de a zene maga már nem az ami az eredeti hanem valami mókolás. Váltogattam a kettő közt, de passzolom. Egyszer ez volt az élvezhetőbb, egyszer meg a másik. Kellene még tesztelgeni, de egyelőre ez a meglátásom.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz sunone #9679 üzenetére

    Igen igen. Színez. Hirtelen meghallod, biztosan mosolyt csal egy ilyen térérzet az arcodra, de ha van minimális sütnivalód, tudod, hogy valami mókolás van benne. Volt hogy a LiveSound funkciót kapcsoltam be egy koncertfelvételnél, ott meg annyira szétnyitotta a teret, hogy már zavaró volt, szétesett a zene. Francnak kell ilyen gané hangszín beállítgatás, maradhatott volna csak a manuális. Sajna ezen indok miatt ez csak egy party hangfal marad, ami inkább a közigény miatt kap ilyen opciókat. De mondom, kellett volna még tesztelgetni.
    Nekem egy hangfalon ne lehessen hangszínt állítgatni, azt majd megteszem a lejátszó szoftveren, ha akarom

    Ezeket a zenéket szerezd be magadnak valahonnan, aztán telóról nyomasd ha úgy van vagy DAP-al.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Lami66 #9692 üzenetére

    Ha az S3000 Pro olyan jó mint teszteken mondják, akkor ezt már majdhogynem meg is éri.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Lami66 #9694 üzenetére

    Tavaly májusi ára 144eFt-ért? :) Annyiért rárepültem volna ha tudok róla.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák