Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shreky

    tag

    Tegnap írtam elsőnek BR lemezt, sima adatokat toltam rá Nero 7 Essential-al. Elvileg 2x-es és 4x-es sebességet ajánlott fel rá de mivel több mint egy óráig írta így nagy valószínűséggel csak 1x-es tempón ment az írás a 4x-es helyett. Az íróm egy Samsung SN-506BB slim, a legutolsó firmware-rel, és Maxell BD-R 4x -es lemezt toltam be neki Ritek-es gyártókóddal. De amúgy alapból lassú az összes ODD a gépre kötve! Ha lemezről másolok fel HDD-re 6-8 de néha csak 10MB/sec-ig megy fel a sebesség! Múltkorában tele kellett pakolnom adatokkal egy 250GB-os HDD-t, és két optikai meghajtóval is több mint 10 óra alatt tudtam teletölteni! Van egy Samsung SE-S084B DVD íróm is, és azt is próbáltam de mind SATA porton, mind USB-re kötve csak ekkora sebességet tudott produkálni. A DVD írással nem volt gondom, bár azt 8x-osan csináltam mindig. Windows 7 64bitet használok AHCI módban, és nem bírok rájönni hogy mi okozhatja a hibát. Ja AMD A75 chipsetes alaplapom van, de abból is a legfrissebb driverek vannak fent. Valaki találkozott már ilyen problémával?

    Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

  • Shreky

    tag

    Tegnap kipróbáltam Ashampoo Burning Studio Free-vel is. Itt már hozta a 2x-es sebességet így kicsivel több mint 40 perc alatt megvolt, de amúgy itt is a 4x-es sebességet adtam meg neki. Úgyhogy haladás van, de örülnék neki ha a 4x-es írás is működne, úgyhogy a probléma még fennáll. :(

    Szerk: Ez a gépem, ezen simán mennie kellene a dolognak:

    ASRock A75M-ITX
    AMD A4-3400 2x2.7GHz + Radeon HD 6410D (gyári hűtővel)
    2x2GB DDR3 1600MHz Patriot G2 Series Dual Chanel Kit
    Toshiba DT01ACA100 1TB SATA 3
    Samsung SN-506BB (ez is SATA3 porton van)
    Cooler Master Elite 100 (150W)

    A másik író egy Samsung SE-S084B ami mezei DVD író és USB 3 porton van a gépre kötve.

    [ Szerkesztve ]

    Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

  • Shreky

    tag

    Ami megvan azt már elhasználom, még akár a 2x-es írással is megbarátkozom, de szerintem lemeztípustól függetlenül nem fog menni a 4x-es írás mivel a lemezről másolás sebessége sem gyorsabb a 2x BD írás sebességénél. :( Megnézek valami másik fórumot is, biztos ami biztos. ;) Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. :)

    Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

  • Shreky

    tag

    Az AHCI engedélyezve van, úgy lett telepítve a windows. De most lemértem egy teljes adat BD felmásolása HDD-re 23 perc, illetve az Ashampoo Burning Studio Free-vel a visszaellenőrzés 24 perc, úgyhogy a kettő egyazon sebességgel történik, de szerintem egy kicsit sok. :(

    Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

Új hozzászólás Aktív témák