Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LjjDam

    újonc

    Nekem a Panasonic lemezeivel egyáltalán nem volt szerencsém. Pedig direkt azt vettem, 20db-ot az ITmediától, darabját 500 Ft-ért. A 20 db-ból csak 14-et tudtam felhasználni, de a teszt alapján azok is nagyon csúnyák. Verebatimot is rendeltem ebből is 20-at, méghozzá nem az LTH-típusú festékeset, hanem a M.A.B.L (fémbázisú) változatot, de sajnos ezek sem lettek valami túl jók. A szürke Mediarange 4x 25gb (philip-r04) amit a Mosaer Baer India gyárt tudomásom szerint, szintén nem volt túl jó. Ami a legfurcsább az egészben, hogy a lila Intenso 4x (cmcmag-ba3) és más egyéb CMC Magnetics Ltd. valamint az Infomedia lemezei összeségében jók voltak, de tényleg jókat csak azokból tudtam megírni, egy darab viszont abszolút használhatatlan volt a printable Omegából (a sérült blokk max értékre 1000 felettit dobott a teszt az elején)

    Minden lemezt LG BH16NS40 íróval írtam ki, 1.03 firmware van rajta (tehát a legújabb) és a Nero-t használtam, 4x ill. 6x -os írási sebességgel. Gondosan ügyeltem rá hogy a lemezek alsó felülete tiszta legyen. Arra is ügyeltem, hogy nehogy kiürüljön írás közben a puffertár és lám tessék hiába. Mivel avval az LG íróval nem lehet tesztelni így kölcsönkértem nagybátyám Samsung íróját a teszteléshez.

    [ Szerkesztve ]

  • LjjDam

    újonc

    válasz gg72 #2377 üzenetére

    Arra gondoltam, azokra a kiugró tüskékre, meg arra, hogy sorozatba benne van mindbe nekem, csak nem mindegyikbe ekkorák azért, meg valamelyikbe csak egy van. De ha te azt mondod, hogy jó így is én elhiszem.

  • LjjDam

    újonc

    Hiába próbálkoztok még sohasem sikerült egyetlen egyszer sem kiírni normálisan egy Panasonic lemezt sem. Pedig lecseréltem még az LG írót is Lite-On -ra és hiába. Most a korábbi változatával próbálkoztam a MEI-T02-001 - el , de ezek sem Panasonic minőségűek. Az LDC sérült blokkszám értéknek az átlagának 13 alatt kellene lennie, de itt kis híján a duplája, azok a csúnya tüskék újra és újra is benne vannak.

    Író: Lite-On IHBS112 PL05
    Íróprogram: ImgBurn vagy Nero, ugyan az nem látni külömbséget
    Sebesség: 4x

    Nem értem, valamikor régen még lehet, hogy jók voltak azok a lemezek, de most egyre gyengébb és az ára is csak megy felfelé. Valamit már harmadszorra próbálok kiírni, de hiába. Leselejtezhetek vagy 30 lemezt.

    [ Szerkesztve ]

  • LjjDam

    újonc

    Úgy tűnik ennek az írónak valamiért kellett a firmware frissítés. Felraktam rá a PL05 helyett a PL06 firmwaret, ami az utolsó verzió 2012 novemberi, ha jól emlékszem. Azóta jobb az írásminőség.

    Író: Lite-On IHBS 112 firmware PL06
    ugyanúgy 4x-es írási sebesség
    ugyanúgy a MEI-T02-001 4x-esl írható Panasonic japánból rendeltem 30-as csomagban 9ezer valahányszáz ft átváltva. Öt nap alatt meg is jött.

    Nekem az Opti Drive Control valamiért szarakodik, amikor elindul a teszt 6mb-nál lemerevedik a program. Csak azt tudom vele csinálni, hogy megvárom amig felpörög 100%ra a meghajtó felpörgetés, majd utána felül kiválasztok egy másik sebességet és így nem merevedik le. De asszem inkább a Nero Disc Speed-et használom. Más is tapasztalta már ezt a bugot?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák