Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raven12

    senior tag

    Sziasztok!

    Amit használok: utorrent 2.2.1, gigabites net.

    Már többedjére futok bele a 100% disk overloaded problémába, 1-2x úgy tűnt, megoldottam cache beállításokkal, azóta mindig fel-feltűnik valami probléma.

    Volt olyan problémám, hogy nem is eygszerűen overload-olt, hanem kifagyott az egész hatalmas memóriahasználattal (nyilván a felülírt cache-t telinyomta) és órákig nem csinált semmit.
    A klasszikus probléma pedig az, mikor egyszerűen nem hajlandó kiírni a csomagokat, egyszerűen csak pakolja a cache-be, amíg van, aztán ha tele, akkor bumm, utána pedig 10 percekig gondolkozik, mire elkezdi végre üríteni a cache-ből.

    Sokszor olvasgattam utána, elvileg ez a régi utorrent verzió jó, így meg úgy kell a cache beállításokat csinálni bla-bla...

    Az én észrevételem: Ha bepipálom, hogy ha 2 perce nem nyúlt hozzá a csomaghoz, szórja ki a cache-ből, az működik kb. egyedül. Ezzel meg az a probléma, hogy ha indítom a torrentet, fél perc alatt simán képes a manual cache-t telirakni, utána meg baj van...
    Megoldás: Elindítom a torrentet, nézem feladatkezelőben, amikor már majdnem teli van, leállítom a torrentet, kivárom, amíg elkezdi kiírni a lemezre, utána indítom a torrentet és utána elég stabilan viszi 36mb/s-mal is.

    Számomra teljesen érthetetlen, hogy az miért nem működik, hogy a befejezett csomagokat azonnal írja ki, illetve mi ez a hatalmas reakcióidő, mire elkezdi a cache-t üríteni... Azonnal kéne, illetve folyamatosan, helyette meg csak a cache-t tölti...

    Na, ez a véleménymegosztás volt az egyik fele a kommentemnek, a másik pedig az erre vonatkozó kérdés: Van erre valami univerzális megoldás? (más szoftver, ami normálisabban képes menedzselni a memória-használatot, esetleg valami windows beállítás, bármi(bár ugye a windows-alapú cachinget egyből deaktiváltam utorrent-en, mert azzal még rosszabb volt))
    Google-ön sokat keresgettem, nem találtam semmit, de a remény hal meg utoljára!

Új hozzászólás Aktív témák