Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz jozsef8 #17400 üzenetére

    A WD GREEN talán erre a célra pont a legrosszabb, arra való hogy rámásold az adataidat - filmek, képek, dokumentumok, zenék stb. és ezt pl. egy médialejátszóra kötve pl. filmet nézel róla, azaz nem megy folyamatosan és nem is extra terheléssel, vagy simán elteszed - biztonsági adattárnak használod. Létezik pl. 1000RPM 128MB pufferes HDD is de ezek piszok drágák. Tehát ezek a 7200RPM, SATA3, 64MB pufferes HDD-k tempóban ugyanazt tudják - kisebb nagyobb eltéréssel, itt inkább a tartósságban, a különböző részek melegedésében, zajterhelésben van különbség ezért emeltem ki a WD marketing gépezetének szövegét hogy a RED, RED PRO , RE szériák erre valók inkább. A leginkáb ajánlott - ahogy olvasgattam az RE széria amit kimondottan pl. szervertermekbe ajánlanak vagy komolyabb NAS-okba. RED PRO vagy RE széria talán ezek a legajánlottabbak.

    A WD GREEN alapból lassú, mivel, ha jól tudom, csak 5400RPM-es verzió van belőle.
    A RAID-hoz nem értek de ha jól tudom nemcsak biztonságot növeli -raid tömb - hanem az így használt NAS gyorsabb is lesz, de ez több merevlemez esetén hasznos pl. 4db 2-4 terásnál már van hozadéka.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák