Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diagonal

    csendes tag

    Sziasztok! Van egy gondom, hátha valaki tud itt segíteni. Előrebocsájtom semmit nem tudok a bitcoinról, de próbáltam valamennyire utánaolvasni mivel az a helyzet, van egy online fogadóiroda ami csak bitcoinban hajlandó kifizetni engem. Most hagyjuk hogy miért meg hogy, én sem értem, de ez van, hiába vitatkozok velük. Szóval se bankszámlára, se e-walletre se sehogy máshogy csakis bitcoinban. Nem egy nagy összeg egyébként, de azért mégis jó lenne valahogy hozzájutni.
    Ha kifizetést indítanék két dolgot kér csak, írjam be az összeget meg egy "bitcoin address"-t.
    Ha jól értem a leírásokat amiket olvasok, nekem akkor telepíteni kell a gépemre egy bitcoin kliens, ha azt elindítom akkor az készít egy ilyen címet? És ha ez megvan és az online bookmaker oldalán beírom az összeget meg ezt a bitcoin címet akkor elvileg oda megjön a pénz bitcoinban? Bocs ha hülyeségeket írok, de nekem elég kínai ez.
    Másik kérdésem, ha ez mondjuk így működik és megjön ez a pénz bitcoinban, hogy lesz nekem ebből a kezemben Ft, euro, dollár vagy akármi, szóval kézzelfogható pénz? A bitcoin kliensről is tovább lehet utalni bankszámlára, esetleg e-walletre ( Neteller, Skrill )?

  • diagonal

    csendes tag

    válasz V911 #16397 üzenetére

    Hát őszintén szólva, konkrétan leírom kb. 500 USD ről van szó, szóval nem milliók meg ilyesmi:-) De mint írtam csak bitcoinban hajlandóak kifizetni. Adózni nem szeretnék, az már tényleg vicces lenne, ha még most azzal is el kellene kezdeni foglalkozni, főleg hogy ha kifizetnének mondjuk Skrillre akkor ez 15 mp és három kattintás lenne és másnap ott lenne a pénz, csakhogy ők amerikaiak, meg 99.9%-a az ügyfeleknek amerikai, meg értsem meg stb., szóval lényeg hogy csak bitcoin, ez van.
    Jobb lenne ha egyszerű lenne igazából, még ha kevesebb forint is jön ki belőle.

  • diagonal

    csendes tag

    válasz Chal #16399 üzenetére

    Köszi a választ neked is meg a többieknek is. Érdekes élmény nemigen lesz mert műszaki analfabéta vagyok:-)) Megnéztem közben egy tutorialt hogy megy ez, meg elolvastam az útmutatókat is a Coincash oldalán.
    A Coincashnél olyat is találtam, hogy nekik konkrétan el lehet adni bitcoint és bankszámlára utalják a pénzt. Ezt javasoljátok vagy felejtős mert nem megbízható?

  • diagonal

    csendes tag

    válasz noorbertt #16406 üzenetére

    Kösz a Myceliumot, de közben csináltam egy számlát blockchain.com-on, remélem azért az is jó lesz. Most majd oda utalom haza a pénzt, aztán jön az hogy hogyan "csináljak" belőle kézbe Ft-ot ( bankszámlára utalás vagy az ATM ). Hát az nagy lenne ha ottfelejteném ezt a kis bitcoint a számlán aztán 2 év múlva azt látnám, hogy milliomos lettem :)
    De az sem lenne kis poén, hogy ha már így esett vennék az egész pénzért egy drónt ahogy V911 írta :DD
    Egyikre sincs sok esély.
    ATM nincs a közelben nekem, Budapestre kell érte felmenni, ahogy írtátok ott van két ATM is, hát az sem biztos hogy baj, van ott egy barátom akit már nagyon ideje lenne meglátogatni úgyis.
    Mivel tényleg műszaki analfabéta vagyok és ez a bitcoin nekem eléggé magas, kíváncsi vagyok el tudok-e jutni a Ft a kézben "menüponthoz" :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák