Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz ignorant #7065 üzenetére

    (#7064) HSM:
    "lehet, holnap 10%-al kevesebbet ér ugyanaz a forint"
    így van, mindig van kockázat. Persze BTC-nél 100*-os.
    A kajás példához még annyit, hogy azért ott pont nem igaz, mivel ideális esetben míg a tehéntől eljut a tej hozzád, mindenki Ft-ban fizet mindenkinek. Ha persze a tehenet euróért vettük, akkor más a helyzet.

    (#7065) ignorant:
    "egyre kevesebbet valtanak majd a cegek ha lesz lehetoseguk btc-ben fizetni csomagolasert, aramert, csomagkuldesert, stb."
    No erre várhat a tesco. :)

    "En fizettem mar kocsmakban BTC-vel, teljesen jo volt."
    Hol? (ha nem vagyok indiszkrét)

    "csak az kell hogy kormanyok elismerjek"
    Ezzel a gondolattal számtalanszor találkoztam ebben a topicban. Mit ismerjenek el? Azt, hogy a BTC pénz? Ha erre írnak egy törvényt, akkor az min változtat (persze a lopások és visszaélések jogorvoslati lehetőségének biztosításán túl)? Mellesleg erre pl. itthon törvény sem kell, elég, ha a Kúria dönt. Kivethetnek valami különadót még, de ennek sincs reális esélye, sokkal valószínűbb, hogy mint Koreában, inkább integrálják a BTC-t az adórendszerbe.
    Az árfolyamhoz pedig a kormányoknak csak közvetetten van közük, ha sikerül bizalmatlanságot teremteniük a BTC-vel szemben, attól a tőke egy része kivonul, így csökken az árfolyam (lásd Kína). De ezt egy nagy cég is megteheti, ha akarja (lásd: Kína).

    Mellesleg Davos-ban idén csak említették a bitcoint, mivel (az ő szemszögükből) még jelentéktelen a forgalom, így nem várható sürgős beavatkozás.

    (#7066) AAntii:
    "egy adott váltó legjobb ajánlati ára alapján kalkulálja az áru btc-ben megadott értékét, aztán ha akarja eladja a bolt tulajdonosa azon nyomban, ha akarja, akkor pedig vár a jobb szerencsére."
    Egy kérdés egyből felvetődött: kinek a legjobb ár? A boltnak, vagy a vásárlónak?
    Hazánkban még egy sarki fűszeres nyitásához is komoly kockázati tőke kell, nem hiszem, hogy vállalnák a tulajdonosok egy új, ismeretlen, szabályozatlan piac árfolyamkockázatát is. De szerintem ezzel a nagyok is így vannak, bár erre nincs rálátásunk.

    (#7067) Penge_4:
    "a szolgáltató a saját könyvelésével meg ha lelép is a pénzzel az annyiban érint, mintha holnap csődbe megy xy bank, ahol betétes vagy"
    A bankbetétekre 100% az állami garancia. Viszont állami garancia a BTC-re sosem lesz, mivel nincsen személyhez rendelve a wallet, így technikailag lehetetlen megoldani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák