Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Chal #6736 üzenetére

    Egész eddig úgy képzeltem el, hogy a számítási teljesítmény adja magának a BTC-nek az értékét, mert azt felvásárolja valaki, és mindig egyre bonyolultabb számításokért hajlandó fizetni.

    DE akkor mi szükség van a számításra, ha azt nem vásárolja fel senki?
    Mit számoltok, mihez kell a számítási teljesítmény? Komolyan nem értem.

    Ki dönti el, hogy egyre bonyolultabb számítási feladatot kell elvégezni egy újabb bitcoinért?
    Ki dönti el, hogy egy korábban már elvégzett számítás újbóli elvégzéséért nem jár bitcoin?

    Ha jól értem, akkor idővel egyre tovább fog tartani egy bitcoin előállítása, és egy idő után darabszámban szinte korlátossá válik a további növekedés (a jelenlegi technikai szinten és a jelenleg várható technikai fejlődéssel).

    1. Legyen mondjuk 50 millió bitcoin a felső határ és tegyük fel, hogy ez a jövő pénze. Ki dönti el, hogy a jövőbeli teljes pénzmennyiség (vagyis a föld teljes értékének) szétosztásánál azok jutnak a legnagyobb részesedéshez, akik az elején időben ébredtek / könnyű számításokért kaptak BTC-t / az elején olcsón felvásárolták a BTC-t.... stb.... ez nekem abnormális gondolkodás.

    2. Ha valaminek "fix" a mennyisége és az lesz a jövő pénze, és abból mondjuk egy ország egyetlen darabbal sem rendelkezik, és amivel rendelkezik, az meg elértéktelenedik (jelenlegi "rendes pénz"), akkor ez a teljes ország megy a süllyesztőbe?

    3. Ha ez az ország vagyonos akar lenni újra, akkor nem kell mást tennie, mint számítási kapacitást kiépíteni, és a számítási kapacitás fejlesztésébe ölni az összes erőforrását? ----> ezt vajon hogy fogja nézni a többi ország, hisz gyakorlatilag elinflálja ez az ország a többiek kezében levő BTC-k értékét

    4. a végén mindenki számolgatni fog? de mit és minek? :)))

    ésatöbbi ésatöbbi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák