Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LLam

    senior tag

    válasz Penge_4 #657 üzenetére

    az inflációra alapuló rendszerben kell a költekezésnek és a megtakarításoknak egyensúlyban lennie, a deflációs rendszerben szvsz NEM. az emberek mindig is költeni fognak mindenfélére: én a gyerekeimnek igyekszem megadni olyan dolgokat amiket magamnak nem vennék meg. szóval az emberek nagyon kicsiny része fog éhen halni, csak hogy az egyre értékesebb pénzük még értékesebb legyen, és ilyen emberek ugyebár most is vannak..

    Britanniában is volt kádár rendszer? én nem tudok róla! mégis vagy 10x eladósodottabbak az emberek mint nálunk, vagy Amerikában vagy Spanyolországban.. szóval hagyjuk már ezt. a költekezésre a nyakló nélkül felvehető hitelek lehetősége veszi rá a nem túl sokat gondolkodókat. a hiteleket pedig a bankok bocsájtják ki (az uzsorásokat most hagyjuk) mert nyereséget akarnak termelni. ebben egyetértünk ugye?

    pont ez a profitszerzési hajlam (hogy nagyon finoman fogalmazzak) okozta a nagy bedőlést és még sok sok kisebbet is. a bankokban nem lehet már bízni, mert emberek önös érdekein alapulva mozognak és ez igaz a bankrendszerre is. jegybankra etc. etc.
    a bitcoin-t egy algoritmus szabályozza, amit ugyan 1 (vagy több) ember talált ki, de innentől nem kell bizalmat szavazni újra és újra, csak el kell dönteni h bízol e a protokollban vagy nem.

    otp-s hirdetés? aham, értem hogy infláció felett hoz, de mennyit is ért csak 10 éve a 100.000 Ft és mennyit ér most? folyamatosan erodálódik a pénz a huf a gbp az eur és az usd is. emberek bizonyos csoportja megunta ezt és keresett valami mást. én így fogom fel a bitcoint és tetszik.

    azt érzem, hogy te azt a marxista alapelvet követed és hirdeted, hogy "az élet határozza meg a tudatot" (elterjedtebben "a lét határozza meg a tudatot") vagyis minden a materiális, megélt, megtörtént dolgokból indul ki. én ezzel szemben azt vallom, hogy a tudat határozza meg az életet.

    Stay hungry!

Új hozzászólás Aktív témák