Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz Chal #16430 üzenetére

    ..."teljesen elgurult"...
    Nem csak szerinted.

    Ezt a bullshitet láttátok? PCForum.hu: Economist: Haszontalan a Bitcoin és minden más kriptovaluta is
    (Az eredeti cikk sajnos fizetős, így azt nem olvastam.)
    "A magazin szerzői az ítéletet azzal érdemelték ki, hogy semmi olyan sajátosságokat nem tudnak felmutatni, amit a közgazdászok hagyományosan a pénznemekkel társítanak. Utóbbiak ugyanis olyan valamik, amik alkalmasak az árucsere elősegítésére, érték tárolására vagy elszámolási egységként történő használatra."
    -Árucsere: vásároltam már árut kriptóért, tehát ez igaztalan. Azért vásároltam onnan, ahonnan, mert ott elfogadtak BTC-t, tehát az árucserét mindenféleképpen elősegítette a bitcoin, mint fizetési eszköz, hiszen enélkül nem vásároltam volna ott.
    -Érték tárolás: rossz értéktároló, ez kivételesen igaz. Az értéke részben arányos az adott pénzügyi rendszerbe vetett hit nagyságával. Ha a BTC a jövő, akkor ára 15k$+. Ha nem így hiszik, akkor csak 5k$+. Ez van. Pl a legutóbbi világválság részeként az ingatlanok 35%-ot veszítettek az értékükből sok helyen, csupán azért, mert megváltozott a konszenzus az ingatlanok árának kérdésében. Mégsem nevezzük az ingatlanokat rossz értéktárolónak. Ha a BTC a dupláját veszíti százalékban, akkor a BTC nyilván a sátán műve...
    -Elszámolási egység: a BTC bázison tradelik a legtöbb altcoint, tehát ez biztosan igaztalan. Árukereskedelem esetében egyelőre nem igazán elszámolási egység, ez igaz. Ugye a Madurro-féle "kisérletben" van szó ilyesmiről, bár attól nem tartok, hogy ebből túl jó dolgok sülnének ki.

    A másik érdekesség: "egyre több szervezet dönt úgy, hogy leállítja ezzel kapcsolatos kísérleteit"
    Érdekes, hogy erről most hallunk először, arról meg minden héten, hogy éppen melyik multi öl milliókat az új fejlesztésekbe...

    [ Szerkesztve ]

  • V911

    junior tag

    válasz Chal #16430 üzenetére

    "sugalld,"...

    Úgy látszik itt nem mepet az egyetlen paranoiás.
    Ő is folyton belelát mindenfélét az írásaimba szintén olyasmit ami nincs benne. Lehet hogy saját magában van benne s az is lehet hogy neked is ez a problémád.
    Ha gondod van azzal hogy törvénytelen az adócsalás, akkor javaslom ne abba köss bele aki adófizetést javasolt s felhívta a figyelmet az adócsalás következményeire, főkép úgy hogy senki más nem tette meg.
    Magadat mosdatni meg végkép nem a topic témája.

Új hozzászólás Aktív témák