Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Nisida #1545 üzenetére

    A tervezés és a fejlesztés belátható még itthon is (BME-n pl van ASIC labor). Szellemi kihívás tekintetében semmiképpen sem egyszemélyes garázsproject. Mivel több terület találkozása egy célchip tervezése, ezért aztán kell hozzá villamosmérnök, programozó(matematikus), és ezekből se az a fajta aki php weboldalakat készít, meg csöves erősítőt (nem bántani akarom őket, én is ilyesmivel foglalkozok) :) És akkor arról még ugye nem volt szó, hogy tapasztalat sem árt ezen a területen.
    Szóval szerintem ez a része még nagy neheze hazai léptékkel, kapcsolatokkal felérhető, belátható.

    A gyártás viszont beláthatatlan. Ott van Kína mint alternatíva, de csak nagy darabszámnál éri meg, saját célra szerintem ráfizetés lenne. Nagy darabszámnál meg meg is kapod a BFL receptjét csak pepitában :)

    Mondjuk hasra ütve azt mondom 8 (vagy inkább 9) számjegyes nagyságrendekről van szó forintban, alsó hangon, de ha lenne ennyim, én biztosan nem egy BFL2 gólem létrehozására költeném :)

  • Chal

    addikt

    válasz Nisida #1545 üzenetére

    Amúgy a BFL tuti nem használ FPGA-kat az új termékeiben. Régen volt nekik olyan, mostmár nincs, nem éri meg. Az FPGA meg egyébként is ugyanúgy fix dolog panel és foglalat ügyileg, nem ettől rugalmas, hanem a belső részétől.

    Régi BFL termék, ez FPGA alapú:

    http://www.youtube.com/watch?v=4MCdJVtf270

    Az FPGA-nak egy BTC miner gyártónál az a lényege, hogy ő nem gyárt chipet, csak alkatrészeket szerel össze. Van sok FPGA gyártó, te is találhatsz a neten, itthon is kapsz FPGA-kat raktárról nagyobb elektronikai boltokban. SW-t kell hozzá írni, panel kell neki, USB interface, doboz, és go. Csakhogy ezek az idők már elmúltak, továbblépett mindenki a saját chip (ASIC) irányába aki ilyesmivel foglalkozott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák