Új hozzászólás Aktív témák

  • paler

    aktív tag

    válasz YASKATIR #14329 üzenetére

    Ezt azert gondolom igy, mert rengeteg ember aki beszallt a hajp miatt a BTC-be es felnyomta az arat majdnem 20k-ra, az beszart, eladott mindent (mar 10% korul) es atrakta masba a penzet, vagy kivette az egeszet

    Teljesen igazad van...én December elején hallottam először a BTC-ről és a kriptonvalutákról egy új kolléganőtől. Ekkor az árfolyama ha jól emlékszem 13.000$ körül mozgott. Elkezdtünk róla beszélgetni, miközben láttam hogy napról-napra emelkedik szinte a semmiből az egekbe az árfolyama. Kiszámoltuk hogy ha anno 1$-on vettünk volna belőle 100 000 egységnyit, akkor most milliárdosok lennénk, :Y és már nem kellene az ünnepek között bemennünk a céghez leltározni. :) Közben az árfolyam töretlenül tört felfele 14,15,16,17.000$, mikor eldöntöttük egyik kollégámmal hogy ebbe biza mi is beszállunk, nehogy már kimaradjunk a jóból.:N Mikor hallottam a Dec.18-án a CME-n lehet majd határidős ügyleteket is kötni a BTC-re, akkor mondtam a kollégámnak itt az idő ne várjunk tovább, mert 18-tól biztos hogy meg fog ugrani a BTC árfolyama a nagybefektetők (Wall street farkasai) miatt, ezért most kell még beszállnunk, nehogy még rosszabb pocizóból kelljen beszánunk az év business-be. A kollégám kezembe adta az ő részét, majd fogtam magamat a párommal és Dec.16-án felutaztunk Pestre és személyes találkozó után reggel 8:30 körül büszke BTC tulajdonosok lettünk 17.500$ árfolyamon. Igen beszálltunk az év, évtized vagy talán évszázad business-be, legalább is akkor még ezt gondoltam, éreztem magamban. Büszke voltam, és dagadt a mellem is, megnyugvás töltött el hogy igen kezünkbe van a meggazdagodásunk kulcsa. :)) Mindez persze minimális tudással a birtokunkba éreztük így.
    Majd jött a várva várt Dec.18, de cserébe csak nem jött a várva-várt szárnyalás, sőt ellenkezőleg jött a süllyedés, napról-napra csak esik és esik az árfolyam. Egyre jobban tör ki rajtam a szorongás, kezdem magamat egyre jobban kényelmetlenül érezni, miközben nem értem hogy mi és miért is történik, hiszen eddig napról napra csak emelkedett az árfolyama. Miért nem jön a szárnyalás, sőt már azzal is elegedet lennék ha legalább arra az árfolyamra visszakúszna az egész ahol beszálltunk. De nem...csak nem akar, ezzel a teherrel készülődni a Karácsonynak, és közben azt mutatni a párodnak hogy minden rendben van/lesz. Annyit azért hozzátennék hogy annyi pénzzel szálltunk be mindketten ami még nem fáj, de ennek ellenére mégsem szeretném pár hét alatt elveszíteni a befektetésemet. Miközben azt sem értem mi történik, próbálok itt-ott utána olvasni a dolgoknak rátalálok erre a videóra Bitcoin Cash az esélyes trónfosztó és jön a pánik. Úristen ki kell szállnom, itt a vége a BTC-nek...és jön az elhatározás kiutalom a BTC-et sos-be Krakenre, majd onnét kiemelem USD/EUR-ba. Persze a legmagasabb fee-vel (30$) utaltam át a coinokat, újabb veszteséget vagyok kénytelen benyelni. De csak nem olyan könnyű ebből kiszállni, hiszen csak Tier2-ön van a verifikációm, tehát előtte még Tier3-ra kell upolnom magamat. Persze ez sem megy egyszerűen, meg a Karácsony miatt sem volt időm foglalkozni az egésszel. Így bennragadt a Krakenen a BTC-m, miközben tovább hullott a forgács. Karácsony után megint lett időm foglalkozni az egésszel, elkezdtem sok-sok infó után olvasni, miközben 0,7$-os XRP árfolyamnál volt egy megérzésem a Ripple-vel, hogy itt talán visszatudnám nyerni a veszteségemet. Persze nem tudtam hogy lehet átváltani a BTC-t XRP-re, és mire itt a fórumon Gyurma_13 forumtárstól megtudtam a menetét, már 1,3-1,4$-on mocorgott a Ripple is. Na erről is lemaradtam, de eközben a sok utánaolvasás és egyéb infóknak köszönhetően lehiggadtam, és elkezdtem mérlegelni, és Gyurma_13-nak köszönhetően kezdtem megérteni hogy működik a Trade rendszere. Most már nem pánikolok, hanem próbálok optimistán hozzáállni a dolgoknak, és agyalni, elemzéseket olvasni, tanulni, és bízni abban hogy a majd 40-50%-os buktából szépen lassan visszahozni a süllyedő hajót. Tehát a kapzsiságomnak és tudatlanságomnak köszönhetően sikerült a tanulópénzt megfizetnem, de ez kellet ahhoz hogy kicsit lenyugodjak, és megértsem nagyjából hogy-hogyan is működik ez az egész kriptóvilág. És még igencsak az elején járok ennek az útnak, de már kezdem látni az alagút végén fényt. Ez lenne az én rövid történetem a kezdetekről. :)

    JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

Új hozzászólás Aktív témák