Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    válasz Buszos #4566 üzenetére

    Én így látatlanban két dologgal kezdeném.
    1./ Megnézni, hogy melyik BIOS verzió van az alaplapon, mert csak az idén, már két új BIOS verziót adott ki az Asus, amelyek pont a DDR5-ös memóriák támogatását szolgálta, az utolsó, a 1645-ös verziót március 19-én. Viszont, ha már úgyis BIOS-t kell frissíteni, akkor én már a legutolsót raknám fel, az áprilisi kiadású 1656-ot, ez amúgy is tartalmazza a korábbi verziókat.
    2./ Azt írtad, hogy manuálisan állítottad be a RAM órajelét. Ebből nekem nem derült ki, hogy rögtön az XMP profilt aktivizáltad e, vagy valami mást mókoltál.
    Elsőre mindenkép, az XMP profil beállítással kezdeném, akár az XMP I, vagy az XMP II profilok valamelyikével, és úgy nézni, hogy mi a helyzet.
    Még annyi megjegyzést, ha mégis a legutosó BIOS verzió van fent, és már pár dolgot állítottal a default beállításokhoz képest, akkor állítsd vissza a BIOS-t újra defaultra, és utána próbáld meg az XMP profilt belőni. Ha így már nem lesz gond, utána lehet újra beállítani a korábbi dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák