Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz Rigormortiis #5729 üzenetére

    Szerintem taxonómiai egyet nem értés van köztünk arról, hogy mi JRPG és mi nem (avagy a filozófiai kérdés, hogy JRPG-nek számítanak-e a Soulsborne-ok, a Yakuzák, a NieR, a Kingdom Heartsok, az FF XIV/XV vagy éppen a Child of Light). Illetve ha jól sejtem, akkor a remake/remaster kört te nem számolod bele. Utóbbi főleg azoknál releváns, ami esetleg nálunk meg sem jelent a maga érájában, vagy pedig tényleg annyiban fel lett tupírozva az eredeti alapanyaghoz képest, hogy a saját alkotójuk se teljesen ismer rá.
    Kellő korlátozás mellett persze ki lehet hozni, hogy az előző generációban több JRPG jelent meg, de a PS4-re elérhető JRPG pool mellett ez nem igaz.

    Az előző generációban szerintem ami kiemelkedett, az a NieR, a Ni No Kuni, a Lost Odyssey, az Eternal Sonata, a Tales of Xilia, a Tales of Vesperia, a Yakuza 5, a Valkyria Chronicles, a Trails of Cold Steel I-II, a KH remixek, az FF X remaster, az FF XIV és az Odin Sphere remaster. Plusz itt is kijött a Persona 5, de a dual platform miatt eléggé érezni, hogy ezt inkább a PS4-re optimalizálták.

    Ehhez képest szerintem a mostani érában nagyon jól vagyunk tartva (FF VII-X remaster, FF XII remaster, Type-0, FF XIV, FF XV, World of Final Fantasy, Persona 5, Dragon Quest XI, a teljes Yakuza sorozat, NieR Automata, Sekiro, Nioh, Bloodborne, Kingdom Hearts-ok, Valkyria Chronicles remaster, Valkyria Chronicles 4, Tales of Berseria, Tales of Vesperia, Trails of Cold Steel sorozat, I Am Setsuna, Lost Sphear, Oninaki, .hack//GUI remaster, Dragon's Dogma Dark Arisen, Odin Sphere, és ez tényleg csak a krém). És akkor itt van még az Ys, valamint egyéb futottak még kategóriájú tucat JRPG-k.
    Én kis túlzással tényleg szinte csak JRPG-kkel játszom PS4-en, és messze nem értem még a listám végére. Persze az sem segít a dolgon, hogy most bejött a képbe a New 3DS és a Switch is, aminek szintén vaskos a library-je.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

Új hozzászólás Aktív témák