Új hozzászólás Aktív témák

  • saelin

    veterán

    Nem tudom ki ismeri, de most toltam ki az Elemental Gearbolt-ot. (Utánanézve ez csak a tutorial volt. :o Lets go!)

    Még nagyon-nagyon régen játszottam vele ps1-en az egyik barátomnál - akkoriban én még nes-el nyomultam... :D - és valami rettenetesen jó volt! Volt hozzá light gun-ja, ami azért elég menő volt akkoriban, de lehet csak én izgultam rá nagyon.
    Tegnap beszélgettünk egy kicsit a retro játékokról és szóba került ez a csoda! Őszintén megmondom, hogy én nem is emlékeztem a címére, de még a barátomnak sem derengett belőle semmi. Kicsi google-zás után rátaláltam újra és mivel ps1-em nincsen, elkezdtem játszani pc-n... egérrel. Ezt a módot hamar feladtam, nem nagyon adta az érzést, amit anno kaptam tőle.
    Ma reggel - jó kómás fejjel - azon gondolkoztam, hogy van e vajon "light gun" pc-hez? Vanni van, de azért mégsem vennék egyet egy játék kedvéért. Ekkor ugrott be, hogy androidon is van ám psx emu, amit szoktam is néha használni.
    Rom átmásol, emulátort megnyit és kontrollert beizzít! Epic fail. Hiába állítja ez ember az analóg karra a kurzor mozgását, akkor is nagyon lassú és semmi gyorsulása nincsen neki. Egérrel túl könnyű, kontrollerrel túl nehéz... Ismét egy olyan játékot fogtam ki, ami csak az eredeti környezetében élvezhető - gondoltam elkeseredve.
    Szomorkásan piszkáltam a controlls menüjét az emulátornak, amikor észrevettem egy namco-gun opciót. Hümmög, beállít, konntroller a kézben, de az nem reagál, rábökök a kijelzőre és... wew! Azért ennek már lehet hangulata! A kijelző bal oldalán 2 láthatatlan gomb van, az alsó a "Start" és az a feletti pedig a "B", amivel lövedéket lehet váltani a játékon belül. Ahová kattint az ember az újjával oda fog lőni a karakter.
    Így már sokkal játszhatóbb volt a játék mint az egeres vagy kontrolleres megoldással, annyira, hogy kétszer is végigvittem a játékot training fokozaton. :) A story nagyon homályos még, arról nem sok mindent tudok mondani. Viszont a látvány nagyon rendben van, és legfőképp a soundtrack! Iszonyatosan jó zenéket pakoltak a játék alá!

    Maga a játék nem egy leányálom... elég nehéz, többször kell nekifutni egy-egy pályának, amíg ki nem ismeri az ember és már tudja reflexből, hogy mi honnan fog jönni. Remélem storyban is ad valamit, mert nagyon hangulatos dark fantasy világot találtak ki neki. Valaki nem tud hasonló világu animét? :P

    Kár hogy gyerekként nem tudtam végig vinni light gunnal, biztos nagyon nagy élmény lett volna. Azt hiszem most megpróbálok a végére lépni, még ha az ilyen arcade lövöldözős játékok nem is tartoznak a kedvenceim közé - botrányosan rossz reflexeim vannak.

    [ Szerkesztve ]

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Új hozzászólás Aktív témák