Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yohnsee

    tag

    válasz Tamás9x #17997 üzenetére

    Jó ötlet, hátha a jövőben valakinek szüksége lesz rá.
    A sztori eleje (a hiba) a korábbi hsz-ben olvasható. A gép nem kapcsolt be egy ideje soha elsőre, mindig egyre több és több be-ki kapcsolás kellett, hogy egyszer eljusson a DELL logóig. Szétszedtem, először a BIOS-t és a startup IC-t vettem górcső alá. Mindkettő úgy tűnt, teszi a dolgát, ahogy kell. Egy árulkodó jelre lettem figyelmes, amikor hajlandó boot-olni, akkor a +VCC_CORE tápág egy pillanatra felugrott 0.8V-ra, majd ismét 0. Ez utóbbi egyébként érdekes, de nem találtam rá még magyarázatot, miért esik vissza 0-ra. Mindegy, ebben a sorrendben szépen indul, megy, terhelésre sem nyekken meg. Tehát innen kezdtem visszakövetni ezt a tápvonalat, eljutottam a PU702 jelzésű IC-hez (ISL95836), aki ugyan mindig megkapja az indulási jelet, de nem mindig jelez a haverjának (PU701 - ISL6208) hogy haladjon, csinálja a +VCC_CORE feszültséget. Felmelegítettem a két IC-t (nagyon közel vannak egymáshoz, külön-külön nem ment volna), és amíg melegek voltak, 10-ből 10-szer indult a gép. Majd mikor lehűltek, ismét jöttek a bajok. Elhatároztam, hogy reflow lesz, sok fluxxal és esetleg utána körbekenem a szájukat ólmossal. Így is lett, de vagy túlmelegítettem őket, vagy pont most lehelték ki a lelküket, mert a reflow és a lehűtés után indítva szépen elfüstölt PU702, majd pukkant egyet PU701 is. A fetjeik szerencsére megúszták, azokat mértem. Remélhetőleg más nem látta kárát, most várok, hogy a kínai postás leszállítsa nekem a cserealkatrészeket. A gép páromé, ezért más opció nincs, mint feltámasztani. Tehát amíg ide ki nem írom, hogy hurrá, sikerült, addig továbbra is aktuális az alaplap keresésem ebbe a masinába.

    AVR

Új hozzászólás Aktív témák