Új hozzászólás Aktív témák

  • Djtil

    csendes tag

    válasz KillHates #18447 üzenetére

    Leírom konkrétabban. Nem jutottam előrébb. A gép Dell vostro 3350. Itt a schematic.
    [link]
    Nincs benne dedikált gpu,csak uma a cpu-ban.
    Az zavar be,hogy a laptop 2 alaplaora oszlik.Egy fő és egy kapcsrajz szerint daughter board.Ezen van 3x usb itt a dc csati es a lan.Van rajta egy atmel at25f512b flash, ez nem tudom mit csinál ,mert a kapcsolási rajzon nincs rajt ez a mellék panel. A hiba az,hogy bekapcsol és nincs kép. A bios talán bejön,mert van crtl+alt+del soft reset.De csak a mellék alaplapra rádugott usb-re külső billentyűvel.A saját nem csinál semmit és a fő lapi usb sem működik külső bill-el.A pch működhet,mert van venti vezérlés, ha melegedik a cpu hűt.A pch kommunikál a kbc-vel és a kbc vezérli a fan-t.Külső lcd nincs kép se hdmi se vga-n.Gondoltam ráirok egy bios dump-ot.Mx25f3206e.Csipesszel nem ment.Törölni törölt vmit,de írásnál elhasalt.Utána gép megse mukkant.Leforrasztottam.Megírtam.Visszaforraszt, hiba ugyanaz.Gondoltam a bios a ludas a saját billentyűzet nem működésre és hogy azért nem rak képet az lvds-re.De nem.Nem tudom ,hogy az Atmel a mellék lapon egy Ec és van ehhez köze?Vagy az lcd kábel / elektronika sérült ,vagy valami az alaplapon? Ebben kérnék segítséget.Mit mérjek hol kezdjem? A bios és cpu hibát kizárhatom?

    Üdv: Atti

Új hozzászólás Aktív témák