Új hozzászólás Aktív témák

  • yohnsee

    tag

    Sziasztok,
    egy kis segítséget kérnék, mert már majdnem az összes hajszálamat kitéptem, de nem jöttem rá a megoldásra.
    Asus A52J gépet javítanék ismerősnek, így ez becsületbeli ügy :)
    K52JR Rev. 2.3A alaplap van benne, 25Q32 eprommal és IT8570E chippel. A gép gazdája híresen bátor, ezzel szokta a hozzánemértést is kompenzálni. Az alap tünet az volt, hogy bekapcsol a gép, de kép nincs. Ezt sikerült orvosolnom egy bios újraírással. Viszont egy nagyon idegesítő mellékhatása van ennek a javításnak, mégpedig a gép hideg indításától számított kb. 1 percig nem pörög a ventilátor, majd egy pillanat alatt max fordulatra kapcsol, és nem is veszi lejjebb. HWmonitorban nézelődtem, a CPU és GPU hőmérsékleteket jól olvassa ki, közel vannak a valósághoz. Viszont van egy szenzor, THRM a neve a programban és betonstabilan 88 Celsius fokon áll, bármit is csinálok a géppel. Kb. 6 különböző helyről töltöttem le Bios-t a géphez, mindet végigpróbáltam, kb. 4-el elindul a gép, de mind a néggyel ugyanez a hibajelenség. Ami még furcsább, hogy ez egy 32Mbites ROM (~4Mb), a gyártó honlapján és néhány egyéb helyen 2Mb-os bios fájlok vannak fenn. Ezekkel el sem indul a gép. Odáig elvittem a dolgot, hogy regisztráltam egy fizetős oldalra, ahonnan le tudtam tölteni a lap boardview-jét, végignéztem az EC összes lábát, de nem találtam meg, melyik hozható összefüggésbe ezzel a viselkedéssel. Ha más ötlet nem lesz, kínomban holnap az I2C buszt fogom megnézni szkóppal. Minden ötletet szívesen veszek, mi a bánatot lehet ezzel kezdeni? Szeretném a hibát megoldani, nem megkerülni. Mert szóba jöhet, hogy kössem fix feszültségre a ventit, de azt barbár megoldásnak találom.

    AVR

Új hozzászólás Aktív témák