Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz MiklosSaS #82103 üzenetére

    Szerintem, mivel itt asztali vonalon a HEDT és a Mainstream részt is fednie kell AM4-nek 2 csatorna logikusabb, hiszen 4 csatornás lapot nem lehetne versenyeztetni a mainstream kategóriában. Fiery infója szerint marad uPGA a foglalat, nem pedig a szerverben és onnan leszálló Intel HEDT-hez hasonló LGA kialakítású, bár igen méretes/sűrű 1331 tűs (az első HEDT Core i7 LGA1366 volt ugyebár majd LGA lett az alsóbb ház is). Amúgy külföldi fórumok mellett többnyire én is a találgatósból merítek (ott Fiery-t ill az AIDA csapatát tartom a leginkább tűzhöz közeli forrásnak, bár pár témában Abu is szokott kapni igen pontos előrejelzéseket [még ha nem is minden esetben]).

    Egyébként én úgy vagyok vele, ha lesz asztalim kivárom vele Zent. Ha időközben beadja a kulcsot az Asus akkor esetleg elgondolkodom valamilyen olcsóbb használt üzleti notin. Sajnos üzleti gépből sokkal nehezebb kifogni használtat, gyakorlatilag az Elitebookra szorítkozik a kínálat és AMD-nél az előrelépés is túl nagy ahhoz, hogy egy régebbi modellt válasszak csak a márka miatt. intelnél gyakolratilag szinte Sandy-ig visszamenőleg nincs ilyen gond, talán csak az IGP miatt érdemes elgondolkodni vmivel újabb készüléken.
    Kis túlzással itt AMD Lynnfield szintről haswellre zárkóna fel teljesítmény/fogyasztásban (asztaliban ez nem olyan fontos notináv viszont sajnos nem elhanyagolható), ha ez egy 20%-os árrést jelent (pl mart azóta kijött Broadwell, Skylake és talán befut Kaby lake) akkor én vevő vagyok rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák