Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Malibutomi #141002 üzenetére

    A 9700 esetén azért nem hagynám figyelmen kívül, hogy annál egyszerűen a nyers erő is elfogyhatott már, azért az csak sima 8 mag, HT/SMT nélkül. Jó, nagyságrendileg tudják már a 3000-esek a konkurencia játékos képességét, ez tény, szépen javultak az elődeikhez képest. Amúgy nem csak csúcs-procik, szerintem pl. elég jó ár/értékben a régi 8700-as, illetve a 9700-nak is megvannak az erős oldalai, valamint a 9400F se rossz. Persze, látom adott áron az ideális esetben ( ;] :P ) nagyobb nyers erőt a Rizsákban, de azért ott is rendesen megkérik az árát, pl. egy sima 3600 is majdnem 70K. :Y

    A Haswell-es mókára emlékszem, asztali gépeken nem sok jelentősége volt, én pl. semmit nem vettem észre belőle, pedig akkoriban 4690K-m volt, ami érintett volt. A Sandy Bridge dolog is megvan, elég hamar orvosolták a B3 revízióval. Illetve érdekes még a Skylake bug is, amit nem említettél, ha jól emlékszem az SKL150-es.

    Ez a pause-os dolog is érdekes, ez nekem eddig nem volt meg, szerencsére nem futottam bele a Skylake notebookommal, mindenesetre nagy fekete pont, nem is értem, ezt miért kellett, eddig is meg volt oldva a hosszabb várakozás ha kellett, csak finomabban, garantáltan kompatibilis módon. :F

    Azzal viszont csak részben értek egyet, hogy a 10 év dominancia, és fejlesztések hiánya. A másik, legalább ilyen fontos fele a dolognak, hogy bizonyos téren nem kötöttek durva kompromisszumot, gondolok itt pl. a belső buszokra, vagy a monolitikus felépítésre.

Új hozzászólás Aktív témák