Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz mackosajt #132340 üzenetére

    Ez attól is függ ám, hogy ki mennyire fázós. Van aki el van 15-20 fokban, van aki 25-26 fok alatt szét akar fagyni.

    Nekem most van egy ismerősöm, aki full villannyal fűt. Pontos kw-t nem tudok mondani, és úgy, hogy a csajok elég fázósak otthon..

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • norbert1998

    veterán

    válasz mackosajt #132340 üzenetére

    Hát a fa árát benéztem, vagyis a kocsi mennyiségét. Elég pofátlanul. 5 köb fér fel kb, az 80k. És az elég egy évre.
    Szóval módosítanám a dolgokat, 80k/év, száraz fával(1-2 évet szárad itthon, mielőtt használjuk), 150 négyzetméter, elég komoly kazánnal, változó, hogy cirkó e vagy sem, illetve ünnepekkor gázzal fűtünk. A fűtéscsövek vastagok, helyiségenként változó a radik mennyisége általában megkezdett 10 négyzetméterenként 1-1 radi. Viszont a fürdőben 2 van, anyámék szobája szerintem kb 20 négyzet, ott 3 radi, a nappali/konyha kombó 3040 négyzet 4 radival. A fűtésrendszer így néz ki:
    xxxxxxxxxx----------|
    -------xxxxxxxxxxxx|
    |xxxxxxxxxxxxxxxx|
    |xxxxxxxxxxxxxxxx|
    |-----------K-----------|
    Ahol a vonalak a csövek, a K a kazán, az x pedig helykitöltő a szövegformázás miatt.

    23-24 fokra fűtjüük fel a lakást minden délután, hogy másnap délután hazaérkezéskor ne fagyjunk meg.

    Heki:
    Az azért elég komoly, hogy sikerül annyit fogyasztani? :Y
    Nálunk 280-320 KWh egy hónap, és elég sok 400V-os gépezet megy, mást se mondjak, a hasogatás maga 80KW, igaz, évente. De a kompresszor is 3 KW-os, a hegesztő 2, cirkula 3, eszterga 4, gyalu 5. És elég sokat mókányolunk kint.
    Emellett mosógép, mosogatógép, szárítógép, vízforraló, indukciós lap, 3 hűtő.
    Ezek 5 emberre mennek, és így is messze a 400+-tól.
    Sok közöm nincs hozzá, de kíváncsi vagyok :B

Új hozzászólás Aktív témák