Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slidercod4

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy ASUS Strix Vega56 van a gépemben és újabban előjött az a hiba, hogy ha a gépet altatásba rakom, majd visszakapcsolom, akkor a kép egy ilyen zöldes-kékes szépia "stílust" kap, amit csak a CTRL+SHIFT+WIN+B-vel lehet helyrehozni. Olyan kérdésem lenne, hogy valaki tapasztalt ehhez hasonlót vagy nem tudja, hogy mitől lehet ez? A legújabb driver van feltelepítve, a 19.6.2-es, valamint 2 monitoros rendszert használok. Az elsődleges monitorom Displayporttal a másodlagos DVI kábellel van a kártyára kötve. Ezt a zöld szépiás beváltást csak az elsődleges monitor csinálja, a másodlagos az rendben van.

    Bejelentkezési képernyő:

    Asztal:

    És amilyennek lennie kéne: (:D)

    Windows 10-em van szintén minden update fenn van. (1903 build)

    Köszi a segítséget meg a válaszokat előre is! :))

  • slidercod4

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy múlthéten az egyik házhűtő Arctic F14-es ventimnek tönkrement a csapágya és marhára rezonált meg zörgött, ezért az összes Arctic helyett (ha már...) vettem beQuiet Pure Wing-eket. Itt jön a fekete leves. Semmi mást nem tettem, csak kicseréltem a házhűtőkét és azóta a videókártyám (ROG STRIX VEGA56) ilyen áramszerű hangot ad ki. Tudom, hogy ez a "coil whine" effektus, korábban is volt (ha oda hajtoltál hozzá), de most elég durván és hangosan bele kezdett. Visszacseréltem a ventiket a régiekre, elindítottam a gépet úgy, hogy egy sem volt be dugva még is csinálja a kártya tovább, pedig egész eddig közel nulla hanggal ment. Frissítettem a BIOS-t, kitisztítottam a kártyát, visszavettem driver-ben az áramfelvételt, meg az órajelet, de semmi. A tapasztalat azt mutatja, hogy a magas FPS számra kezd el sikítani. A tápom egy Seasonic Focus Gold 550FX egy Ryzen 5 3600 társaságában. Próbáltam másik táppal ugyanaz a helyzet. Ami érdekes, hogy ha sokat hagyom 100%-on járni egyre halkul a hang, végül eléri azt a szintet, ahol azelőtt volt, hogy ventilátorokat cseréltem volna.

    Nincs valakinek esetleg valami ötlete? Nem bánom, ha ilyen hangot ad, de legalább ne lenne ilyen rohadt hangos, mert ez már zavaró. :DD

Új hozzászólás Aktív témák