Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Pycee #41409 üzenetére

    "Sajnos másik gép nincs, így nem tudok semmit tesztelni."
    ez így elég nehéz lesz...

    ***

    "Beraktam, megnéztem, működik. A gépházat összeraktam, mindent a helyére dugtam és újra fekete a képernyő"
    ez a misztikus része.

    4 alapötletem van.

    a sínben a vga illeszkedése nem tökéletes. van egy ilyen házam.
    amikor a vga rögzítő csavart teljesen betekerem, valamit csavar a kártyán, és nem illeszkednek a lábak. ekkor meglazítom.
    (mire rájöttem...)
    tehát a gépház összerakása előtt még volt élet benne.
    akkor ugye a monitor minden bizonnyal jó. (mert gépház szereléstől független elem.
    próbáld meg újból a szerelést. ház oldal leszed, kártya ki, újra betol, ház végleges összecsavarása előtt gép bekapcs.
    ha továbbra is fekete képernyő, akkor a gép kikapcsolt állapota mellett a vga-t picit megmocorgatni a sínben. ha ezt 4-5* megcsinálod, és nem vezet eredményre, akkor valszeg nem kontakthiba.

    a vga kábelt is érdemes megmozgatni.

    alaplapi bios reset sokszor segít az új hardvereszközök berakásakor...

    a 4. a tragikusabb. ha ezek nem vezetnek eredményre, akkor lehet, hogy valami hervadt tápod van, és az nyírja a cuccokat.
    de ezt csak úgy tudod meg, ha a vga-kat el tudod vinni egy teljesen idegen környezetbe tesztelni.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák