Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz spista222 #13452 üzenetére

    Ha nem buherálom az XP-t, akkor ez a kategória egyben kevés (a P4-es). (lassú a BOOT-olás, sok idő, mire a programok elindulnak és felálnak és egy idő után oly mértékű ez a lassulás, hogy megjelennek az ősz hajszálak, mindez a teljes telepítés után egy-két héttel elő áll). Ezt a buherálást, amit csinálok, leírják az interneten, nincs benne ördöngősség, akinek lassú az XP-vel a gépe, annak szívesen segítek, leírom a tapasztalatokat.
    A "buherálás" ugyanúgy meglátszott a 3.2-es Prescotnál is, sokkal kevesebb a belassulás, gyorsabban elindulnak a programok, stb. De ez a része szerintem hardveres gond, nem szoftveres és mindez akkor igaz, ha a hardverek valóban jók (memória, táp, alaplap, HDD).
    Összességében annyira állítgatom be és tisztítom ki az XP és minden egyéb program telepítése után a teljes rendszert, hogy az tartósan olyan gyors legyen (és maradjon is az), mint telepítés utáni első napokban.
    De mindez igaz pl 3100-as Sempronnal szerelt gépre is: ha nincs "buhera", akkor az is kevés pár hét után.....ha van buhera, akkor az 1.5-ös Will-magos cpu-val is használható maradt az XP hónapokon keresztül (net, filmnézés, programok indulnak, nincs várakozás, nem kínlódik, nem "gondolkozik" a gép, kevés alkalom volt, hogy hiányoltam volna a nagyobb CPU-t).
    Bocs a fertelmesen hosszú válaszokért mindenkitől! :R
    Lehet hogy az MSI vagy ASROCK laphoz raknád fel az ASUS driverét akkor az is gyorsabb lenne már ha egy a chipkészlet:) mondjuk hangot asus AD-szokott rakni míg a többi realteket ha jól rémlik.
    Na ilyet viszont még sose próbáltam :C :R De majd eztán :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák