Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz EGCGeRy #130811 üzenetére

    Tipp mert ugye bármi - is - lehet, de elsősorban TÁPEGYSÉG problémát sejtek a háttérben.
    Ha van egy másik tápegységed akkor teszteld le azzal a konfigot.

    Előtte esetleg:
    - portalanítsd ki a gépet, a tápegységet
    - nézd meg nincs e valami látható hiba a tápegységben pl. púpos kondik
    - MOZGASS meg minden csatlakozót hogy nincs e valami szétcsúszva

    Ha a bekapcsológomb megkerülésével is előjön a hiba akkor valószínű nem a házzal van a gond.

    Nem vagyok nagy hardver tudor, de otthoni módon megtalálni egy hibaforrást 2 féle módon lehet ha látszatra nincs meg a hiba forrása:
    1. a Windows eseménynapló vagy dump fájl áttekintése szakavatottak számára
    2. hardverek csereberélése ha van egy másik HIBÁTLAN konfig akkor egyenként cserélgetni az alkatrészeket nyilván az alaplapról nem kell leszedni a procit de azon kívül kb. minden cserélhető: tápegység, VGA, RAM, és persze az alaplapot a procival is lehet tesztelni ha megcseréled a RAM modulokat másik foglalatba teszed, egyenként próbálod ki

  • Novver

    senior tag

    válasz EGCGeRy #130811 üzenetére

    Feltételezem hogy a géped egy ideje megy, nem volt mókolva és mozgatva mostanában.

    Ez gyakorlatilag egyenes előjele az épp meghalni készülő tápnak. Eleget láttam már, én magam is tapasztaltam egyszer az egyetlen döglődő Corsair HX520 tápomnál még valamikor 2010 környékén.
    Többszöri powerre kapcsolt be.
    Random restartok, kikapcsolások.
    Aztán egyszer csak hallható pukk és hullaszag. Gariban gond nélkül kaptam másikat, és hála a szent szilíciumnak, semmit nem vitt magával.

    Ha nem valami minőségi táp, én nyugdíjaznám már most, és megnézném egy kölcsönnel, mert ha pukkan, viheti bármelyik komponensed.

    [ Szerkesztve ]

    Life is a game... The game is my life!

Új hozzászólás Aktív témák