Új hozzászólás Aktív témák

  • 30z.Samu

    félisten

    Sziasztok! Egy kis információra volna szűkségem. Kb. 3 év elteltével ismét belemerülnék az informatika világában, ami abban nyilvánulna meg, hogy összetennék egy komolyabb PC-t. Ehhez nyilván ismeretség is kell, mert hát ez nem olyan, hogy összecsapjuk, mint papa misét, mert abból fél éven belül ismét gép összerakás lenne. Az alaplapok, memóriák, videó kártyák terén még ki tudok igazodni, de a processzor picit talány. Amikor felhagytam a témával akkor még a 775-ös foglalat volt a téma az Intelnél (nem azért írtam ezt, mert Intel fan vagyok, csak ez jutott eszembe hirtelen :P ), de most van kapásból 3 új foglalat, amit nem tudok esznek-e vagy isznak. Ahogy elnéztem, első ránézésre nincs sok különbség a foglalatban lévő processzorok között. Gondolok itt arra, hogy lehet kapni a 775-ös foglalatba is olyan procit, amiben 4MB-s L2 van és lehet az újabba is. Akkor kérdem én mi a különbség? A fogyasztás, talán valami van az újakban, ami a régiben nincs? Köszönöm szépen a válaszokat, remélem nem túl gyermeteg a kérdés. :R

    Sic Parvis Magna

Új hozzászólás Aktív témák