Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz King Unique #134722 üzenetére

    hol tart jelenleg az írásmennyiség, mennyi a napi átlagos írás?
    Nemtom, a laptopon nincs HD Sentinel. De csak hogy kontextusba helyezzem a dolgot, 1 óra Youtube nagyjából 10 giga cache-t jelent. Az azért szignifikáns még a nagyobb méretű maghajtóknál is - ha gyakran "tévézik" az ember.

    vagy mi volt?
    Sajnos az a Crucial kitűnő állapotban volt HD Sentinel szerint, alig 1-2%-os elhasználódást jelzett. Viszont egyszer nem boot-olt be, eltűnt a BIOS-ból. Kivettem egy M.2 -> USB külső házba, azzal még fel tudtam csatolni néhányszor, mielőtt végleg kimúlt. Még le tudtam menteni gyorsan, de amint írni akartam BSOD-zott a Win.
    Oknyomozásom arra a következtetésre jutott*, hogy valószínűleg a firmware került boot loop-ba, ezért nem ismerte fel a BIOS. Ezt pedig a firmware terület elfáradása okozza, mert itt nincs wear leveling és ha jól tévedek a namespace mindannyiszor frissítésre kerül, valahányszor írva van a meghajtó. Ezért fárad el a sok random írástól, ami OS alatt a jellemző igénybevétel. Ennél a felhasználásnál a TBW irreleváns és a DWPD (Disk Write Per Day) lenne érdekes, viszont ezt nem is közlik az adatlapon ha jól láttam. Hát gondolom nem véletlenül. :) Úgy sejtem ipari felhasználásnál kerül csak szóba ez az adat, ott gondolom terveznek vele.
    Nem gond, gyártó cserélte szó nélkül. Szóval piros pont a Crucial-nek.

    *Ezeket az információkat az istennek nem tudom előkeresni most újra, tegnap este két órát keresgéltem a forrását ennek a firmware területes leírásnak. :o
    Bár az sincs kizárva, hogy a gyártóval való levelezés kapcsán került szóba, de én itt most feladom. Nem ér ennyi ráfordított időt. :B

    A téma topikjában egyébként már számtalanszor ki lett tárgyalva, hogy általános használat mellett felesleges kímélgetni az SSD-ket az írástól
    Hát eddig a tapasztalatig én is ezen az állásponton voltam.
    De sajnos észre kell venni, hogy nagyságrendbeli állóképességi különbségek vannak egy-egy bitmélység között cellánként. :( A régi 2 bites MLC-k valóban tartósak voltak. TLC még elmegy, de a QLC sajnos csak lájtos használatra való. Szekvenciális írásnál talán elérheti a TBW-t. Mondjuk egy fotós/videós a raw és proxi fájlokhoz való munkára ideális lehet, ha csak a klienseket nézem. Szerver oldalon meg feltételezem nem szórakoznak ilyen szirszar QLC-kkel. Mindenesetre én nem szeretnék erre pár évente pénzt kiadni, szóval innentől én OS alá csak 3 bitest veszek. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák