Új hozzászólás Aktív témák

  • Pakmara

    őstag

    Sziasztok!

    Adott az alábbi konfig:

    MBO: Asus Rog Crosshair VI Hero
    CPU: Ryzen 5 1600
    RAM: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL15 KIT F4-3200C15D-16GVR
    PSU BeQuiet! Pure Power 10 500W

    Terveztem, hogy leváltom az 1600-os Ryzent a közeljövőben egy 3000-es szériásra, és mivel kijött a laphoz végre az ABBA 1.0.0.4. bios gondoltam frissítek arra még a jelenlegi CPU-val (a lapot 7306-as biosszal vettem, ami elvileg szintén eszi a 3000-es szériát viszont fórum alapján nem tökéletes). Befrissítettem a 7704-es biosra aminek hatására megfeküdt a rendszer. Első bootnál biosban találom magam ez még normális, mindent alapon hagyok és kilépek. Itt elindul az új boot folyamat, de ismét biosba lép be, és nem működik se az egér se a billentyűzet. Bios nem fagy ki teljesen, mert az időt jelzi, vcore változik stb. Ha resetelek ugyanide lyukadok ki. Csak safe bios gombbal tudok működő biosig eljutni és onnan is csak úgy megy el Win-ig ha én választom ki, hogy ssd-ről bootiljon. Boot option priority menuben ki se tudom választani az ssd-t első boot-ra (nincs a listában) csak a hdd-t, manuálban viszont elérem és bootolni is tudok. Mondom remek, safe móddal elvergődtem win-ig és feltettem az utolsó olyan biost amit nem a 3-as szériára készítettek (7201). Ugyanezt tapasztaltam. Visszatettem a 7306-ast az olyan 90%-osan működik. Bootol eljutok Win-ig stb, cserébe az Asus aura lighting control nem működik, kifagy indításkor. Töröltem, újratelepítettem nem változott semmi. Nem tudom lekapcsolni a fényeket a lapon….

    Ramokat, ssd-t, tápkábeleket újradugdostam. Wint csak akkor gyalulnám h nagyon muszáj de szvsz ez valami mélyebb probléma lehet.
    Ötlet? A lap pár hónapos, még bőven garis.

    Köszi, Pakmara

Új hozzászólás Aktív témák