Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisbocs06

    tag

    Sziasztok ! Remélem jó helyen járok .Hardvereim CPU R3 1200 , lap ASRock ab350m pro 4 , memória 2x8 GB crucial ballistix Cl 16 2666 MHz ( nem kitben vettem az egyik fehér a másik szürke színű ) .A procit 3.9 GHz en jaratom 1.3 V mellet , a ramok 2933 MHz mennek gyári időzítéssel 1.2 V helyett 1.25V al ( feljebb nem mennek az idozitesekhez meg nem nagyon értek ) . Arra lettem ma figyelmes hogyha az uefiben bevan állítva manuálisan a saját órajelem és hozzá a feszültség akkor az aida64 nevű progiban a memória sebesség tesztnel alacsony értékeket kapok olyan 37000mb /sec viszont ha az uefiben vissza állítom az órajeleket automatara akkor még a memória sebessége olyan 45000mb/sec körül megy .Viszont így lassabb a CPU mert csak olyan 3.1-3.4 GHz körül megy .Viszont van egy ASRock A tuning nevű program amiben ha kézzel atalitom a magas órajeleket akkor ugyan úgy magas eredményeket érek el az aidaban .Most úgy használom a gépet hogy uefiben a CPU órajel automata és a rendszer betolteskor automatikus indult az ASRock A tuning progi es egyből a magas orajelre vált és az Aida tesztek is gyorsak .Ez mitől lehet vagy mi a megoldás ? Nem akarom hogy rendszer betolteskor automatikusan induljon az ASRock A tuning progi de mégis minden a maximum menjen. A másik kérdésem az az hogy az alaplapom gyári oldalán vannak friss biosok de se a pendriveos frissítés se uefibol az automata BIOS frissítés se működik .Letöltöttem kézzel az újabb BIOS verziót többet is megpróbáltam Fat 32 re formázott pendrivera ramasoltam , probalnam frissíteni egy pillanatra ki is írja az új BIOS nevét de semmi .4.70 es van rajta jelenleg .Az már csak hab a tortan hogy az alaplapi fan2 re dugott ventilátort nem lehet manuálisan állítani így az maximumon zajong , a fan1 re dugott működik ( két egyforma venti )

Új hozzászólás Aktív témák