Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Emlékszik még valaki a régi Pentium 4-es időkre?
    Miben különböznek a Mobil Pentium 4-es processzorok a sima Pentium 4-esektől? :F
    Adott családon belül (azonos FSB, L2 tár, órajel) ugyanazokat a TDP értékeket, illetve ugyanazokat a Tjunction értékeket találtam. Tehát nem termel több hőt egyik a másiknál.

    Amiért kérdezem:
    Adott egy régi Toshiba A40-es notebook.
    A chipset Intel 852gme. Ez tulajdonképpen egy s478-as foglalat köré épített gép.
    A gép leírása a következő fajta processzorokat említi, mint támogatott típusok:
    -Celeron 400FSB 128KB L2 2.4 GHz – 2.8 GHz (Northwood)
    -Mobile Pentium 4 533FSB 533KB L2 2.66 GHz – 3.2 GHz (Northwood)
    -Mobile Pentium 4 HT 533FSB 1024KB L2 2.66 GHz – 3.2 GHz (Prescott)

    A gépben egy Celeron 2.7GHz volt, 128KB L2-vel 400-as FSB mellett. Hát mondanom, sem kell, h semmire se lehet a gépet használni, olyan lassú.
    Namost én beleraktam egy sima 533-as FSB-s Northwoodot, ami ugyanaz mint a Mobile verzió, legalábbis hőtermelés, magfeszültség, ilyesmiben.
    A Speed Step ami hiányzik belőle.

    Egyelőre jól megy, Aidával folyamatosan monitorozom, nem melegebb, mint a régi processzor volt. Az volna a kérdésem, h elképzelhető, h ez így fog menni hosszú távon, vagy nem véletlenül nincs a támogatott processzorok közt az a nem mobil verziójú Pentium 4-es?
    A Speed Step mondjuk nyilván jó lenne, de viszont így használhatóbb a gép.
    A Celeronban sem volt Speed Step, az is maxon pörög, és az adatai szerint annak sincsenek kisebb hőtermelési mutatói a most belerakott procinál.

    Egyébként ilyen három-hőcsöves hűtése van, és egy elég nagyméretű ventilátor van beleépítve. Ezt a képet még megmutatnám, az a szürke izé az nem szivacs, az összeállt porcica.
    Ez az, ami túlmelegítette a gépet, nem a processzor maga.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák