Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ghodyl

    tag

    Szóval az Apple olyan alternatívát adott sok embernek, ami tetszik nekik, hatékonyabban és jobban tudja végezni a munkáját, vagy a szórakozáshoz/ ügyintézéshez kapcsolódó szolgáltatások könyebbé teszik az életét, és a többi platformon úgy érzi ez nem megoldható és vesz egy apple készüléket, akkor az apple hibája, hogy a piacon őt keresek?

    Egészen vicces azért, hogy nem azon próbálkoznak, hogy legyen egy jobb alternatíva, hanem a jelenleg működő platformok közül egyet még tönkre is tegyenek.

    Általában a piac eldönti mit is akar, és jelenleg akkor ennek mennek ellen, hogy már pedig ne vegyétek ami jó nektek vagy mi?

    A piacot érintő negatív elemeket szerintem is szabályozni kell, de amennyiben a piac azt mondja, hogy neki ezen az áron oké ez a termék, most miért borulunk ki?

  • ghodyl

    tag

    Nem a rendszerekre gondoltam, hanem az azon végzett folyamatokkal/munkával kapcsolatosan.
    Használom mind2 platformot napi szinten így mint "felhasználó" ismerem a korlátait vagy hiányosságait. De amikor egy elvégzendő munka mondjuk egy windows gépen folyamatosan akadályokba ütközik, mert a rendszer 1-2 hetente egy új frissítéstől, reggel azzal kell kezdened, hogy helyre rakod a software-t hogy tudjál dolgozni, és egy mac-en erre talán néhány havonta 1x ha szükség van ... ( linuxon meg a software-nek még alternatívája sincsen)
    Vagy hogy az android-hoz képest az IOS működésben mennyivel stabilabb, működik mikor kell és mondjuk egy NFC/QR-kód automatizálás elvégzésekor nem omlik össze egy rendszer ( ami Huawei és Samsung csúcs készüléken még megtörtént) akkor azért felmerül bennem, hogy tényleg az android ennyivel jobb-e.
    Tény hogy sokkal nagyobb a határ amíg személyre szabhatod, de amikor már a telefon stabil működése kezd eltűnni, akkor ezért elgondolkodsz

  • ghodyl

    tag

    Általában, ha valamilyen változást ráerőszakolnak egy cégre, akkor a vásárlók szívják ezt meg. Későbbiekben a cégek működéséből fakadóan emelkedni fognak az árak, vagy csökken a minőség. Ezért érzem, hogy ez közvetetten, de a fogyasztók ellen fog fordulni.

    Én azon az állásponton vagyok, hogy valós alternatíva kell, hogy ez változzon, ha az emberek tudnak mást venni, ami ugyan ezt vagy jobban tudja, azt fogják venni nem az Apple-t. Addig pedig kár károgni ezen, hogy mi mennyibe kerül.

  • ghodyl

    tag

    válasz fornettisuti #19 üzenetére

    Sajnos igen, akkoriban vettem egy P30-at, és ennek hatására volt olyan, hogy már meglévő appok eltűntek rajta, mert frissítés után már nem volt kompatibilis egyszer csak a telefonnal, pl a HBO GO ...

  • ghodyl

    tag

    ahány rendszer annyi probléma gondolom, rendszeresen futok bele abba, hogy usb perifériákat dobál el a rendszer, a szerveren nem lát minden hálózati tárolót, vagy a szerver licensz megosztója elszál és egyik gép sem kap licenszt, vagy hogy az új gpu driver-től nem nyílnak meg korábbi projektek ...
    vagy hogy beállított macrók egy billentyűzet driver update-től nem működnek

  • ghodyl

    tag

    válasz vicze #64 üzenetére

    Sikerült jól összemosni mindent is :))
    A cikkel kapcsolatosan fejtettem ki a véleményemet, nem azt írtam, hogy bármit csinál egy cég az minden jó és el kell fogadni. Egyszerűen a piaci mechanizmusból következő dolgok miatt szerintem a kormánynak nem szabadna bele avatkozni. Pl ha túl drága valami, de az emberek veszik ez miért probléma, ha a felhasználóknak szükségük van arra a tudásra amit ettől az eszköztől kapnak?
    Nyílván ha valami törvénytelen, veszélyes az emberekbe, vagy bármilyen korlátozásba ütközik, jogos, ha korlátozzák, de a cikk ilyen részletet nem említett.

    Ezt a márka függőséget miből hoztad ki? Mert elismertem, hogy van a piacon olyan termék ami azt tudja amit igér? :D Vagy mert említettem, hogy arra amire én használom ezeket, arra a néhány folyamatra, sokkal jobbak?

  • ghodyl

    tag

    ebben az értelemben az okostelefon a piac nem ? ott pedig van más szereplő is.
    Nem furcsa, hogy van egy cég aki felépített egy platformot a saját eszközeivel, és mivel elég elterjedt lett, így minden app ott akar megjelenni? de a platformot a cég hozta létre, de akkor is be kellene engednie bárkit rá? amivel a platform sérülhetne? vagy esetleg tönkre menne és az egész megy a levesbe?

    Vagy csak ennél probléma? Iparági standard-nak számító software csomagot gyártó cégeket is kezdjenek el mondjuk perelni, mert nem jelenik meg mindenhol és nincs alternatíva? Mondjuk egy Autodesk, Adobe, Microsoft?
    Vagy a telefonok nagy része Sony kamerákra épül, akkor a Sony is legyen perelve mert ő gyártja a legjobb kamerákat telefonokhoz?

    Szerintem ez messzire vezetne, ha csak azért állnak bele cégekbe, mert kimagaslóak a területen, vagy valamilyen okból kifolyólag standard lett az adott területen.

  • ghodyl

    tag

    válasz Domonkos #87 üzenetére

    De akkor az összes ilyen céges lépést büntetniük kellene nem?
    A huawei és a samsung is korlátozza az óráik működését más platformokon.
    A barkács gép gyártók akkumulátora abszolút nem kompatibilis egymással és így vagy cégen belüli terméket veszel vagy mindegyikhez külön eszközöket kell venni, ez nem korlátozás és visszaélés?
    Vannak gyártók akik csak úgy adnak garanciát, hogy ha ők által javasolt csapatok építik be a termékeiket az épületbe, és esélyed nincs más csapatot felfogadni, akkor őket is ?
    Szóval ha egy esetben ekkora a tömeg, hogy igen az apple jól be legyen perelve, a többi cég esetében miért nincsenek ott?
    Számomra ez az érdekes, hogy az apple-n kívül nagyon sok cég folytatja ezt a gyakorlatot, hogy minden általa eladott termék a saját rendszerében működik jól, vagy használható fel egyáltalán.

Új hozzászólás Aktív témák