Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [balu]

    tag

    válasz Nertpaelg #240 üzenetére

    Egyáltalán nem az a bajom vele, hogy szimfonikusabb mint a legtöbb - ennek kifejezetten örültem. Igazából a legnagyobb bajom vele az, hogy tényleges fejlődést nem érzékeltem benne (bár gondolom ez azért van, mert főleg régebben írt számok ezek), pedig a korábbi albumaiknál egyértelműen látszik, hogy mindig új irányba mentek el.
    A másik bajom vele pedig az énekesek választása volt. Lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, de se Snowy, se Vikström nem éri el (a nálam etalonnak számító) Mats Levén szintjét.
    A Metal Archives meg tényleg elég érdekes hely, de szerintem a sznobság főleg pár stílusnál figyelhető meg (progmetálnál leginkább).

    Ezzel egyetértek, én is utálom amikor ezzel védekezik valaki, de én itt máshogy gondoltam. Egyszerűen nem tudok elképzelni olyat amit még ne valósítottak volna meg, főleg a stílusok keveredésében.
    Ezek tényleg jók, bár a nagyon emlegetett In Flames szám se annyira eredeti, DnB és metál keveredés régebben is volt már (sőt, az Ulvernek szerintem jobban is sikerült), de tényleg mutatja, hogy lehet errefelé is menni.
    Neofolk - metál keveredésből rengeteg van. A népszerű Agalloch-on kívül, még ott van a Sig:Ar:Tyr, a Gallowbraid és a The Morningside is a jobbak között szerintem.
    A többi példáról nem sokat tudok mondani, mert Doom nincs a kedvenc ágazataim között, akármivel is keveredik. :)

    A javaslatokhoz akkor legyen mondjuk az egyik legérdekesebb együttes amit ismerek, az Unexpect. Idei albumuk, a Fables of the Sleepless Empire tökéletesítette a meglehetősen furcsa, keverék stílusukat (inkább nem is írom le, hogy miknek a keveréke, túl hosszú a lista, inkább wiki.

    Orange Vigilantes
    Mechanical Phoenix

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Nertpaelg #240 üzenetére

    mutatta az inFlames próbálkozását, de látok fantáziát és kiaknázatlan lehetőségeket
    Az In Flames sajnos egy évtizede nem adott ki egyetlen olyan lemezt sem, ami újító vagy egyáltalán érdekes lett volna.

    Ilyen a kissé elfeledett, eredeti értelemben vett Death/Doom keverék, gondolok itt a legelső teljes Paradise Lost albumra (Lost Paradise), vagy a kevésbé szétborult ritmusú Brave Murder Day-re a Katatoniától.
    Ezeket a stílusokat eléggé kifuttatták annak idején, de tény, érdekes lenne, ha újra visszatérnének. Bár most Európában a fő trend a folk metál (lehetőleg gyomorforgatóan ízléstelenül), Amerikában meg a tucat kiabálás-köcsögének-breakbeat-enyhén retró vonal, lásd mondjuk Trivium.

    Stoner doomból is szerintem még lehetne újat csinálni, pl. úgy mint a Sunn O))) a hozzáadott drone-nal, csak mondjuk nem annyival.
    A stoner az pont egy hagyományőrző vonal szerintem, bár ha tudsz ajánlani olyat, ami újító, azt örömmel veszem.

    Aztán a Burzum - Filosofem nem-is-tudom-milyen metál stílusban gyakorlatilag készült az az egy album ami jó (vagy talán még a Hvis Lyset Tar Oss is ide sorolható), a többi meg kivétel nélkül sikertelen ripoff.
    Black metálnak hívják és a 90-es években volt felkapott, kb. naponta jelentek meg a rosszabbnál rosszabb lemezek és persze egy csomó gyöngyszem is.
    Egyrészt ugye a Burzum, ami eléggé egyedi, de a 90-es évek Mayhem lemezei is jók, a Satyricon is akkor élte virágkorát, Darkthrone-nak is volt 1-2 jó húzása, kísérletezősebb kedvűeknek meg ott a Dödheimsgard alapműve (666 International) vagy az Ulver blackmetál lemeze. (Ez utóbbi 2 alapműnek tekinthető szerintem)

Új hozzászólás Aktív témák