Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    Újabb albumot ajánlanék, és végre rock/metal stílusban. Nem emlékszem, hogy mikor hallottam utoljára ennyire jó rockzenét. Külön öröm, hogy magyar zenekarról van szó.

    Subscribe - Bookmarks (2011) Alternative metal / Crossover / Funk (?)

    A stílusmeghatározással rendesen bajban vagyok mert nagyon nagyon egyedi stílusú főleg ez az album. Ugyan megtartották a jellegzetes riffeket, és a subscribeos hangzásvilágot, de eszméletlen, hogy milyen betéteket raktak a számokba. Régebben túlsúlyban voltak a reggea betétek most főleg popos,jazzes részekkel szakítják meg a zúzást. Nagyon félve álltam neki a hallgatásnak, mert a Subscribe volt az a zenekar aki 2004-ben olyan zenét csinált amit addig senki, aztán 2007-ben a második albumukkal nem tudtak akkora meglepetést okozni, és most jött ki a harmadik. A második szám vége, harmadik szám eleje körül már kezdtem érezni, hogy már nem kell aggódni, és a hatodik számnál döntöttem el, hogy a hallgatás befejeztével meg is rendelem a CD-t.

    Én úgy gondolom, hogy a jelenlegi rock színtéren ez a lemez világszínvonal. Mostanában hallgattam meg a Children of bodom új lemezét, ami egy duplanulla, a Disturbed új lemeze is csak a szokásosat hozza, semmi extra. A Subscribe viszont olyan zenét csinál amilyet a világon senki, és képesek arra, hogy megújuljanak úgy hogy nem távolodnak el a gyökereiktől. Szerintem kreativitásban nyugodtan lehet a Muse-al egy lapon emlegetni őket, bár a Muse kicsit nyugisabb stílusban alkot. Ez az album 10/10 nálam, és előre sejtem hogy az év legjobb rock lemeze.

Új hozzászólás Aktív témák