Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz #65675776 #980 üzenetére

    Lehet hogy valamilyen impendancia, illesztési probléma van és azért nem veszi rendesen a dvb-c jelet a Nova T2+C ? A német technisat hd2 tuner meg a settopbox igényesebben lettek kivitelezve és jól tűrik az ilyen zavarokat ezért van azokkal normális jelszint?
    Legszivesebben bekéredzkednék a digi helyi fejállomására és ott tesztelném az avermedia tunert, furdal a kíváncsiság. Szerintem tuti hogy impendancia probléma lehet a háttérben. Az is erre utal hogy dvb-t vel jól megy. Kipróbálnám egy másik lakásban ahol digi van mi vele a helyzet, csak ezt nem valószínű hogy meg tudom tenni :(

    Hasonló jelszint problémám volt már amikor Pinnacle analóg tunerről Asus analóg tunerre váltottam, az asus nem talált csatornákat, közbe kellett iktatnom egy izolátort akkor már vette a jelet. A pinnacle tuner igényesebben kivitelezett volt a tunerchip fémkalitkában volt, hasonlóan mint a technisat tunernél. Az asusnál szabadon volt a chip, mint most az avermediánál. Az asus analóg tuner pár év alatt tönkre is ment, mint utóbb kiderült a földelés hiánya miatt, azóta villanyszerelővel behúzattam egy új dugaljat a szobába ami már földelt(a panelben a tévhittel ellentétben van földelés csak a szobákba nem húzták be), és most már nem csíp a koax kábel csatlakozója. Műszerrel is megnéztük a földelés működik. Nem tudom miért ilyen finnyás a Nova T2+C, azthiszem kell majd egy 3. revíziót is gyártani amiben árnyékolják a tunerchipet és a bemeneteket érzéketlenné teszik az impendancia problémára.
    Izolátort nem akarok berakni, egyébként is rontaná a jelszintet, meg mostmár pár éve van földelés, elvileg nem kellene hogy az izolátor hiánya problémát okozzon.

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák