Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Fusso coat felvitelével kapcsoaltban szeretnék segítséget kérni. Az alábbi lépéseket tervezem(sötét, metál fényezés):
    - Autó mosása kézi autó mosóban(aktív habbal, vagy hagyományos vegyszeressel), majd cseppmentes öblítés
    - kb 2km megtétele után garázsban Gyeon Q2M Prep -el a felület tisztítása, szárazra törlése mikroszálas kendővel
    - szállórozsda eltávolítása Bilt Hamber Korrosol V2 -vel, majd szárazra törlés mikroszálassal
    - Fusso felvitele

    Szerintetek ez mennyire helytálló? Gondolom az autó mosás utáni autózgatás nem a legjobb opció, de sajnos csak így tudom megoldani. Van még olyan lépés, amit szükséges beiktatnom?
    Fusso felvitele során az applikátort érdemes nedvesíteni? Amennyiben igen, milyen időközönként érdemes nedvesíteni az applikátort? (Pl.: elemenként?)
    Fusso felvitele után van értelme Sonax Xtreme Ceramic Spray -val lefújni az autót? Autó mosások után ugyan így érdemes az említett sonax ceramic spray -el lefújni, vagy a fusso úgyis ledobja?

    Köszi!

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Köszönöm az eddig tanácsokat a waxolás foylamatával kapcsolatban. Erősen gondolkodom, hogy a Fusso coat helyett kipróbálnék egy kerámia bevonatot, ezek közül a többször emlegetett Gyeon Q2 Pure EVO és Carbon Collective Molecule 9H Ceramic Coating bevonatokkal szemezgetek. Ezek közül melyiket érdemes választani? Vagy ebben az ársávban van olyan egyéb termék, amely jobb választás volna?

    Köszönöm!

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata/tudása azzal kapcsolatban, hogy fényezés után az autót mennyi ideig nem szabad lemosni, kerámiázni(plusz ehhez tartozó műveletek, pre cleaner, gyurma...)...? Kell várni ezekkel miután elhozom az autót a fényezőtől? Tőle is megkérdezem majd, de az még odébb van, addig szeretnék képben lenni :)

    Köszi.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz FeRRaR1 #50114 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! Az említett autó most esik át küszöb, emelési pont cserén, hátsó ív javítás, üreg-alvázvédelmen... Így a hátsó rész, és a küszöb is fújva lesz. Ezeken az elemeken a gyurmázás akkor felesleges, ne is menjek rá vele?

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Előkészítéssel(mosás GS -al, aktív habbal, szállórozsda eltávolítás, PREP...) van értelme kerámiát(Gyeon Q2 Pure EVO) feltenni polírozás nélkül? Vagy polír nélkül inkább waxot(fusso) kapjon?

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz FeRRaR1 #50765 üzenetére

    Köszi!

    A következő lenne a terv:
    Autómosóban:
    - öblítés
    - 1:5 oldatos green-star -al befújom, aktív habos lándzsával átmosom
    - öblítés
    - lándzsás samponos mosás
    - öblítés
    - korrosol szállórzosda eltávolítóval befújom
    - öblítés
    - ismét lándzsás samponos mosás, ezúttal a sampont mikroszálassal megtámogatva áttörölném az autót a samponos habbal
    - öblítés
    - korrosol szállórzosda eltávolítóval befújom még egyszer
    - öblítés

    Utána hazagurulok, beállok a garázsba, Gyeon Prep zsírtalanító /dekontamináló val befújom, letörlöm szárazra. Ezt megismétlen 2x, és utána vinném fel a kerámiát(Gyeon Q2 Pure EVO), miután végeztem az utolsó elemmel, 1 óra múlva átmegyek rajta a hozzá adott CURE -al. Aztán 24 órát egy helyben, garázsban hagynám az autót. Mikroszálasból is van egy rakat, minden folyamatra több darab...
    Mit gondolsz így erről összességben? Látsz benne hibát? Nyílván az nem a legjobb, hogy autómosóban mosnám, utána mennék csak haza, mert port, kosz összeszedhetek, de sajnos másként nem nagyon tudom megoldani. Utána talán a prep leszedné ezeket, nem? Polír nélkül gondolom ne használjak gyurmát, mert összekarcolhatom a fényezést, nem? Elég vegyes véleményeket olvasok erről, hogy polír nélkül mennyire szabad/nem szabad.

    Korábban(pár hete) raktam az autóra sonax kerámia spray -t (https://sonax.hu/termek/xtreme-keramia-reteg-spray-750ml/), a mosós folyamat eltávolítja róla azt?

    Köszi előre is!

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz gigaherz #50781 üzenetére

    @gigaherz Nem tudom, hogy ezeknek a típusoknak hogy kéne kinézniük alulról, de nekem nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek első ránézésre. Nem tűnik vészesnek, sem szétrohadtnak, de azért látszódik, hogy mindenhol van rozsda rajta. Az én E39 -em, ami 2000 -es évjáratú autó, sokkal szebb volt alulról, mikor alváz-üregvédelmet kapott - ehhez tudom hasonlítani.
    Nekem az a véleményem, hogy a rozsdát minél nagyobb ívben el kell kerülni, ha az ember nem pár évre akar autót venni. Csak a baj van vele, és 100% -an sosem lehet már eltüntetni - amennyiben valaki mégis belevág, általában a sokszorosát fizeti ki, mint ha egy jobb állapotút venne, emellett a végeredmény sosem lesz olyan jó/tartós, és csomó idő(kutakodás, utánajárás, áll az autó), idegeskedés is rámegy. Arról nem is beszélve, hogy sajnos sok hely/műhely csak ráfújja az alvázra az alvázvédőt, alatta meg csámcsog a rozsda... Nem könnyű olyan helyet találni, ahol valóban alaposan lepucolják a rozsdát(nem csak tessék/lássék módon) mechanikailag, aztán kémiailag lekezelik, és utána fújják rá az alvázvédőt... - ahol rendesen megcsinálják ott általában várólista van, és borsos árak...
    Én a helyedben tovább nézelődnék, egy olyan pldány iránt(ha opció, és van a piacon a keresett szegmensben, és hosszabb távra tervezel vele), ami alulról szebb állapotú, esetleg fiatal korában már lekezelték, amit előtte/utána képekkel igazolni is tudnak, hogy nem a rozsdára fújták rá...
    Amennyiben mégis belevágsz, jól nézz utána, hogy hova viszed, olyan helyet ajánlok, ahol vállalják, hogy képekkel igazolják a rozsda eltávolítást, és az egész folyamatot...

    @FeRRaR1 Köszi a kerámiás segítséget. A hétvégén felraktam, jó fél napos program volt előkészítéssel(már-már túlzásba vittem, lemostam kb 6x az autót, és 3x zsírtalanítottam... :) ) , mindennel együtt, és így polírozás nélkül is szép lett a végeredmény. A cure -t hogy szoktad használni? Minden autó mosás után? Most, hogy friss(állt 48 órát) a kerámia, ajánlott felkenni rá, vagy ne bántsam, inkább az első mosás után? Valóban lényegesen egyszerűbb volt felvinni, mint a Fusso -t, kíváncsi leszek, hogy hosszabb távon miket tapasztalok(Első kerámia bevonat).

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Rendeltem az autóba bőr gyári minőségű(individualautodesign) üléshuzatot(link, link). Elvileg teljesen ugyan az a "bőr" anyag, mint amivel az új autók ülései készülnek. Tekintve, hogy ezek nem valódő bőr anyagok, a "sima" bőr tisztító/ápoló/karbantartó szereknek van értelmük, vagy teljesen felesleges, ezek az anyagok az ápoló szereket nem szívják be?

    Ezeket néztem:
    - https://www.ahifi.hu/dodo-juice-autokozmetikai-szett-a-bor-tisztitasara.html
    - https://www.ahifi.hu/colourlock-kunstleder-pflegeset-bor-tisztito-es-apolo-keszlet.html

    Ti mit használtok az ilyen anyagok tisztításra, főként az ápolásra? A linkelt termékekkel kapcsolatban avn valakinek tapasztalata?

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Bőrápolással kapcsolatban, ebben a kérdésben tud valaki segítséget, tanácsot adni? LINK
    (Nem tudom eldönteni visszaolvasások alapján sem, hogy műbőrre való tisztító/ápolót vegyek, vagy "sima"/valódi bőrre valót - sajnos nincs tapasztalatom benne.)

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz Flashback #50869 üzenetére

    Alvázvédelem: Persze, hogy érdemes, amennyiben hosszú távra tervezel vele, én a helyedben mindenképpen megcsináltatnám, üregvédelemmel együtt.

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Egy 2000 -es évjáratú BMW E39 (fekete, valódi)bőr üléseinek ápolására rendeltem meg a COLOURLOCK Oldtimer ápoló szettet
    Ebben található egy bőrzsír termék is, mennyire ajánlott ezzel kezelni a bőr üléseket? Próbáltam utánakeresni, de nem nagyon találtam információt erről. Lehet, hogy mégsem a megfelelő szettet rendeltem? A bőrzsírtól az ülés nem veszíti el a matt, puha hatását, nem fog megkeményedni tőle a bőr? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    válasz Petyyyyy #50910 üzenetére

    Köszi! Tisztítás, puhítás, bőrzsír után van értelme még bőrápolóval kezelni egyből utána? Vagy azt követő napokban, hetekben? Vagy a zsír után ezeket egy ideig be se szìvja?

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Kreámia bevonat(Gyeon Q2 Pure EVO) karbantartásra melyik detailer a legjobb választás?
    Ezeket néztem eddig:

    - Gyeon Q2M Cure(ezt használtam eddig)
    - Infinity Wax Synergy Ceramic Quick Detailer
    - Sonax Xtreme Ceramic Spray Versiegelung
    - Carbon Collective Speciale Ceramic Detailing Spray 2.0

    Van valakinek tapasztalata ezekkel? Van lényegi különbség köztük, vagy kb mindegy, döntsek ár alapján? (Nagy előny, ha vizes felületre is felvihető, a Q2M Cure -nél ez opció.)

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég vásároltam az autóba(2000 -es évjárat, BMW E39) (valódi)bőr üléseket, amiket a colourlock oldtimer ápolóval kezeltem. Maradt bőven bőr tisztító, de a későbbiek során milyen ápolóval érdemes kezelni/ápolni időszakosan az üléseket? Szeretném minél tovább megőrizni a jelenlegi állapotát.

    Ezeken gondolkodom:
    COLOURLOCK leder protektor bőrápoló
    COLOURLOCK Elephant Bőrolaj
    AUTOGLYM LEATHER CARE BALM
    Auto Finesse Hide Leather Conditioner bőrvédő
    Ikea bőrápoló

    Mit ajánlotok, van esetleg más termék, ami megfelelőbb erre?

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Bocs, hogy ismét előre hozom, de erre(autó bőr ülés ápolás) vonatkozóan van valakinek tapasztalata, tanácsa?

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

  • vazee00

    tag

    Sziasztok!

    Tavaly nyár végén raktam az autóra Gyeon Q2 Pure EVO kerámiát. Egy koccanás miatt sajnos cseréltetnem kell a motorháztetőt, lököst, amik fényezve lesznek. Ezekre is szeretném felvinni a kerámiát, ha már nekiállok, felmerült bennem, hogy mi lenne, ha ismét felvinném az egész autóra a bevonatot? Van valakinek tapasztalta ezzel a fajta kerámiával kapcsolatban, hogy mennyire ajánlatos a 2 réteg több hónap elteltével? Mennyire csinálhatok bajt, ha megpróbálom?

    FeRRaR1 Anno te segítettél, tudom, hogy használtad/használod ezt a fajta kerámiát, mit gondolsz a több rétegről?

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

Új hozzászólás Aktív témák