Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #405 üzenetére

    Hát ezt nekem nem kell mondanod. :R

    zseko: Mintha éppen azt írtam volna, hogy van gyári tuningos kártya, ha nem akarsz tuningolni, és olcsóbban kapod meg a teljesítményt + extrákat az AMD-nél. Amúgy az AMD is csinál éppen elég vérlázító dolgot ahhoz, hogy az ember ne kedvelje jobban a konkurenciánál. De ebből is látszik, hogy soha nem a vásárlók érdekeit képviselte egyik cég sem, bármit nyomjanak marketingben (magyarul: átvágás :) ).

    madgie: Hát, tapasztalatból, vagy fórumok alapján. Nálam a kisker 2 hónapra cserélte a kártyát, a gyárból +1 hónap volt, mire a nagyker hajlandó volt elküldeni, és onnan kicserélték, addig valakinek nagyon nem akaródzott kifizetnie egy jogtalanul lenyúlt karit.

    tome.jr: Úgy legyen. :) Azért az én konfigommal az Intel még fejleszthet pár generációt, mire egyáltalán elgondolkodnék bármiféle cserén. :DDD
    Nehogy már egy ilyen erős kártyával NoAA teszteljen az ember! :Y Aztán jönnek majd a "CPU-limit"-es beszólások, mint GT topicban, ahol az emberek 90%-a butított beállításokkal meg elavult játékokkal tesztel. :((( Az AMD proci nem ettől gagyi, alapból az is elég igényesen beállított játékok alá.

    Petya2900XT: MINDEN lapnak megvannak a háklijai, nem véletlenül van a QVL. Aki nem támogatott RAM-ot tesz bele, szívjon csak. i7 topicban éppen elegen szívtak más lapokkal, míg ASRock-kal nem. ATI kártyával másnál is előfordul, hogy random fagy 2D-ben, ennek semmi köze az ASRockhoz. Valószínűleg szarul lett beállítva valami, sokakat megzavar az ASUS-féle bios. Kötve hiszem, hogy amikor én még mindig a jelenlegi konfigommal nyomulok, neked is még mindig a mai lenne. Lap + RAM + proci nekem 135k-ba fájt. :P Nem véletlenül nem az i7-árú, elavult quad-ot vettem anno a P45 lapba, ennél jóval gyorsabb a mostani (a RAM-ok pl. 2X olyan gyorsak, és a tech. miatt a proci is sokkal erősebb).

    Milyen 6870-ek vannak már valamilyen javított hűtéssel? Eddig csak 6850-eket találtam, az meg nem játszik nálam, mert ugyanott lennék vele, ahol egy GTX460-nal (ami gyorsulna, az HD4870-en is vígan megy, ami meg DX11, azon sem menne fullban).

    Cyberpunk: :K Te is akkor és arról? Hogy nem futottunk össze... :U

    lsc: Valahogy nem szeretem a butított kártyákat. :B Amúgy mikor esett le 45k-ra a HD6850 ára? És miért nem megy utána a nagy tesóé? :F :(( Így elgondolkodtató a butább verzió is, bár amúgy nem nagyon kéne (lásd feljebb). HD5870 árban azért nem lehet rossz a 6850CF, viszont akkor annyi lóvé is kéne. :(((

    simlisgumis: Hű, de jó lenne az! HiS IceQ óta nem láttam ilyet! :C

    proximus: Lehet a limitet emelni bios-ból RBE-ral, csak akkor szabvány VGA lesz a kari, hiába ismeri fel az OS. Viszont hexa editorral meg lehet csinálni, ezzel készítik a modolt korlátos biosokat.
    Ha VGA-limit van, tök mindegy, hány MHz-en mennek a procik. ;)
    Benchmarkokat is tudni kell használni. Ne gagyi performance módban tesztelj, hanem extreme-ben és max AA/AF mellett, rögtön nem lesz semmiféle CPU-limit. ;) Szóval nem kevés az, csak be kell állítani (DX11 persze nem lesz így sem, de a VGA-t kihasználja).
    UE3-as játékokhoz mi a francnak HD6-os kártya? Egy HD4670 is lazán elviszi őket, azért értelmetlen új kártyát venni. Ráadásul randák is. Tudomásul kell venni, hogy igazi DX11 megjelenítéshez a mai legjobb kártyák is csak határesetek. Anno a HD3870-is tudta a DX10.1-et, csak éppen semmire nem mentél vele, olyan lassú volt, HD48xx sorozattal lehetett először normálisan DX10-ezni. HD68xx ugyebár az első generációs DX11 kártyáknál (HD58xx) lassabbak, így normális sebességű, magas szintű DX11 megjelenítés csak a HD69xx szériától várható majd.
    Medal of Honornál nem kiakadni kell, hanem driverből rákényszeríteni a hiányzó effekteket, pl. AA-t. Nálam "meghackelve" a motort rögtön átment diavetítésbe az amúgy brutálmagas FPS, HD6870 talán vinné. Viszont még úgy is ronda, "kedvencem", amikor a fa úgy hajladozik a szélben, mint egy 2D diakép. :C Ez ám az optimalizálás! :Y Sokan szidják a mai napig a Crysis-t a gépigényért, de ott vannak fák, (és egyebek), míg UE3 motoros játékoknál lényegében hengerre ragasztott (fák), vagy talajba ragadó (bokrok) 2D síkokból készül minden, ami valami hihetetlenül ratyi megjelenítést produkál. Kb. Red Neck Rampage szint "3D-ben".

    rocket: GB-nak nincs saját meghajtója és szoftvere? Mert ASUS-nál is előfordult, hogy ref. meghajtóval bugzott valami, gyárival meg nem. Ez a bios-méret is furcsa, 64kB-tal elméletileg nem is működhetne.
    Bios-t elmenteni GPU-Z-vel ajánlott, Radeon rosszul ment.
    A tanulság számomra továbbra is az, hogy ne vegyek GB karit. Pedig GTX460-at meg tudták csinálni rendesen. :(((

    szepsy: ASUS, Voltage tweak.

    Ari18: Néznél egy extrém beállításos tesztet 8XAA és 16XAF mellett? (Vagy valaki más.) GPU score érdekelne összehasonlítás végett, hogy pontosabban lássam a különbséget a jelenlegi kártyámhoz képest, mert az igénytelen beállítások semmit nem mondanak. A HD4870-em "kemény" 4633 pontot produkál 1680x1050-ben (szal ebben a felbontásban kéne). :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák