Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Vasinger! #2088 üzenetére

    Nem, ennek ilyen néven kell lennie. Eszerint nálad nincs.
    Csak azok veszik összehasonlítási alapnak a defaultot, akik nem értenek a VGA-teszteléshez (és igen, elég sokan vannak), ilyen eredményekkel nem érdemes foglalkoznod. Készíts maxos teszteket, aztán kérj meg valakit, hogy 4 magos procival csináljon ugyanilyeneket, az már számítani fog.

    alibaba78: Nagyon nagy tévedésben vagy. Ha baj van a rendszerrel (rossz tuning), azt a maxolt beállítások sokkal hamarabb kidobják, mint a defaultok. A kb. pontszám eltérése nem biztos, hogy hibát jelez, mert már egy RAM-időzítésbeli eltérés is más eredményt fog produkálni.
    Két azonos processzort még lehet így összehasonlítani, de két különbözőt, főleg egy 2 és egy 4 magost, nem szabad! A VGA-t maximumra kell terhelni ahhoz, hogy biztosan meglegyen a kihajtási szint az említett tesztprogramokban (persze úgy nehezebb villogni akár egy i7-tel is :DDD ). Ez főleg azért okosabb, mert játékokban is magas grafikai minőséget használsz (gondolom én legalábbis, ha már HD5-os karid van, mert én a 4870-nel is csak úgy játszom). Aki nem tájékozódik megfelelően, és hanyatt-homlok rohan 4 magos procit venni, mert azt hiszi, attól gyorsabb lesz a gépe, játékokban azt fogja látni, hogy csak kidobta a pénzt (roppant kevés kivételtől eltekintve). Szóval én azért is szólok a default tesztek ellen, nehogy oktalanul megkárosítsuk fórumtársainkat. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák