Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Roxbury #15427 üzenetére

    Akkor idézem a cikkböl:
    " Itt futottunk bele az első váratlan eseménybe, mégpedig a Chieftec táp kapcsán. Az egyetlen PCI Express tápcsatlakozóval ellátott GeForce GTS 250 és Radeon HD 4850 hajtásakor is közbeszólt a táp védelme, amikor a VGA ellátásához az erre való hattűs csatlakozót használtuk. Ellenben, amikor átalakítóval négytűs perifériacsatlakozókra kötöttük a VGA-t, akkor minden rendben volt. Minden bizonnyal az egyik 12 voltos részleg 168 wattos (14 A) vagy 180 wattos (15 A) határába futott bele a CPU és GPU közös terhelése, amit az ágak átvariálása (négytűs csatlakozókra) helyrehozott."

    Én megnézném, mert lehet csak a táp tervezési problémájáról van szó a te esetedben is.

    És a táp specifikációjában feltüntetett 12V1 és 12V2 nem úgy kell értelmezni, hogy ez esetben a PCI E csati a V1 a CPU meg a V2, hanem megoszlik a teljes kivezetéseken. De hogy milyen arányban, tehát melyik csatlakozóra mennyi jut max terhelésen, azt csak méréssel lehetne megjósolni.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • jambiyya

    őstag

    válasz Roxbury #15427 üzenetére

    Szerintem a konfigod megérdemelne egy jobb/erősebb tápot. Tudom, a kimért fogyasztási adatok alapján elég a 400-as, de én azt tapasztaltam, hogy jobb egy picit túltervezni a tápot. Nálam az is közrejátszik, hogy csendmániás vagyok, és a tápok szeretnek felhangosodni terhelve az elméleti kapacitásuk vége felé.
    Másrészt, ha csak több stresszteszt egyidejű futtatásakor jelentkezik a probléma, akkor ne csinálj ilyet. :)

Új hozzászólás Aktív témák