Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz --HARDCORE-- #20174 üzenetére

    Sziasztok.
    Segítséget szeretnék, nemtudom jó helyen vagyok-e.
    van egy Gigabyte Ati Radeon HD 4850-em (GV-R485-512H-B)
    Feltettem a Windows7 Ultimate 64bites verzióját és feltelepítettem a legfrisebb AMD drivert, de ha valami 3D játékot futtatok akkor közben ilyen csíkok és foltok vilannak be a játékba, mitől lehet ez? Videókártya lehet a hiba vagy más?

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Ragadozó #20176 üzenetére

    A gyári Driver CD-n nincsen win7 driver, viszont letöltöttem a magyar Gigabyte honlapjáról elvileg a legfrissebb ehhez az eszközhöz való win7 64bit driver-t ami (2009 közepi) és azzal is ugyanez a hiba. De ha csak a win7 ismeri fel hogy Radeoin 4800 seria, akkor elvileg nem csinálja ezt a kártya.
    Win 7 32 bitesen próbáltam, de ott csak az nfs-t futattam és ott nem tapasztaltam ezt a problémt, igaz volt hogy kifagyott egy félpercre kb d aztán folytatódott tovább.
    Lehet videókártyán kívül más hiba? pl gyenge a tápom hozzá? (bár akkor elvileg lekapcsolna a gép ha nem bírná el) Vagy esetleg alaplap?
    IDegesít mert azért így percekre nem szabad lenne lefagynia, mondjuk nem mai gép de akkor is.

    Intel Core 2 Duo E8400 3Ghz, 1333FSB, 6mb Cache
    Intel DP35DP alplap
    2x2Gb DDR2 Geil Black Dragon Gaming edition 800Mhz
    Gigabyte Ati Radeon HD 4850 (GV-R485-512H-B)

    [ Szerkesztve ]

  • gerzsol

    aktív tag

    Hello mindenkinek, korábban írtam már ide a problémámról, de nem oldódott meg és most leírom pontosabban, hátha valaki itt tud nekem új tanácsot, segítséget nyújtani. Előre is kösz.
    Valószínűleg videokártya problémáról van szó és Ati Radeon 4850 ezért írom ebbe a topikba, csak messziről indítom, bocsi ezért.

    Na szóval. Volt egy nagyon régi gépem(P4), terveztem egy újítást ezért vettem egy használt félkonfigot(alaplap+processzor+processzor hűtő+memória+videókártya) (lentebb leírom az összes tartozék pontos típusát) a régi gépemből kikaptam mindent csak a táp és a ház maradt meg, ebbe pakoltam be az "új" cuccokat. A tápomon nincs PCIe táp csatlakozó ezért egy átalakítót tetem ami két négypines 12V-os csatlakozóból csinál PCIe tápcsatit, hogy be tudjam kötni a videokártyámat.
    Bepakolgattam mindent a házba, összecsatlakoztattam mindent. Az alaplapomon csináltam egy BIOS frissítést. Feltettem egy Windows 7 Professional 32bit op rendszert. a Gigabyte magyar honlapján a kártyához ajánlott legfrissebb drivert tettem fel (2009 közepe körüli). Nem tapasztaltam semmi problémát, viszont feltettem az NFS új játékát, játszottam vele, a második pályánál megfagyott a gép kb 20-30másodpercig állt, majd lehetett folytatni, aztán a köv pályán úgy megfagyott hogy kilépett. Nem tulajdonítottam neki nagyobb problémát.
    Gondoltam felteszek egy 64bites op rendszert hogy kihasználjam a 4Gb ramot. Telepítettem a Windows 7 Ultimate 64bit op rendszert. Telepítettem ugyanugy a magyar gigabyte honlapon szereplő legfrissebb 64 bites rendszerhez való drivert (ez is 2009 közepi). Feltettem a Fifa11-et meg az FM2011-et és azt tapasztaltam hogy a 3D-s megjelenítéseknél a képen a monitoromon össze vissza bevillanó csíkok és foltok vannak, ami zavaró és valószínűleg valami hibát jelez.
    Feltettem ide kérdésem, többen azt mondtátok driver-t cseréljem ki, tegyem fel a 10.9 vagy 10.11-et letöltöttem az ATI/AMD honlapjáról és ugyanígy ugyanezt a hibahatást értem el. A régebbi drivereknél ahol az Ati Catalyst-ban mozgó kép van a 3D-s beállításoknál, ott is látszanak a bevillanó csíkok. Több rivert is letöltöttem egyikkel sem értem el semmi javulást.
    Beszéltem az előző tulajjal ő azt mondta neki ez volt eddig a valaha volt legstabilabb rendszere, neki nem volt semmilyen problémája vele és a bevillanó csíkokat sem tapasztalta, pedig ő is Win 7 64bites op rendszert használ, igaz neki a háza Cooler Master és a Tápja Corsair VX550. Nemhiszem hogy át akarna verni mert még 2011 Augusztus-ig garancia van az összes alkatrészre és azt mondta hogy azonnal vigyük vissza a videokártyát ha nem találok megoldást a problémámra.

    Konfigurációm adatai:
    Ház: Noname kb 10 éves ATX kompatibilis
    Táp: Spire Jewel 400WT SP-ATX-400WT-PFC
    20+4pin 1PCS; SATA 1PCS; 12V4pin 1PCS; IDE4pin 4PCS; Floppy 4pin 1PCS
    Alaplap: Intel DP35DP
    Processzor: Intel Core 2 Duo E8400 3.0Ghz
    Processzor hűtő: OCZ Vendetta 2
    Memória: 2x2Gb Geil Black Dragon Gaming edition DDR2 800Mhz
    Videokártya: Gigabyte ATI Radeon HD 4850 GDDR3 512Mb PCIe
    pontos típusa: GV-R485-512H-B, Lényegesebb infók: [link]

    Légyszíves segítsetek, ha valaki tud valami infót, vagy bármilyen tanácsot, hogy mit próbáljak, kérlek titeket jelezzetek, vagy ide vagy privátba, fontos lenne számomra, mert így nem tudom használni az "újabb" gépemet. köszönöm a segítséget előre is.

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Alastair' #20248 üzenetére

    néztem, a videokártya 74-78 fok körül van folyamatosan terheletlenül és terhelve is, levett oldallappal és feltett oldallappal is... De házat is tervezek venni. milyen házat ajánlanátok, milyet vegyek ami nem kerül sokba és alsó tápos és jó minőségű is? azért 20e-t nem szeretnék rákölteni.. Tanácsok?
    Amúgy meg én úgy tudom az FSP FSP400-60APN tápon sincsen PCIe tápcsatlakozó.. Ha már bvennék akkor olyat amin gyárilag van.. Tippek, ötletek?
    És ez szerintetek egyből kinyírta a videokártyámat és azért nem működik? Gariba az ilyet még kicserélik?

    [ Szerkesztve ]

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz gerzsol #20249 üzenetére

    Cooler Master Elite 335 házat néztem de az felső tápos..
    Nem szívesen adnék ki 12nél sokkal többet egy házra, ha már alkatrészeket is használtam vettem hogy ne költsek rá sokat..

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Alastair' #20251 üzenetére

    Bajnak nem baj, talán kicsivel jobb az alsótápos.
    Azért számít hogy hol van a házban a táp, mert lehet bármennyi szellőző rácsod, bármennyi ventillátorod, a meleg levegő akkor is felfelé száll a fizika törvényei szerint és akkor egy melegebb levegőt szív be a tápod hűtőventillátopra és ezt a melegebb levegőt nyomja át a tápon, az alkatrészeken a megadott üzemórát meg általában 20-25 fokra garantálja a gyártó..
    Ha lent van a táp akkor a proci és egyéb hők nem zavarják tápot mert kívölről szív levegőt és csak a tápon megy át..

    [ Szerkesztve ]

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz MZsoltee #20252 üzenetére

    Chieftech tápokól én semmit nem tudok, én ezt néztem amugy mert a chieftech-ek jó árban vannak az biztos:
    Chieftec 550W GPS-550AB [link]
    De mi a különbség a GPS és a CTG széria között??

  • gerzsol

    aktív tag

    A korábban említett problémámra senki nem tud semmilyen tanácsot, segítséget adni?

    Hozzászólás száma:
    (#20245) gerzsol * 2010-12-30 09:54:15

    Előre is kösz a segítséget..

  • gerzsol

    aktív tag

    Hello!
    Nagyon úgy néz ki hogy meghalt a Gigabyte ATI Radeon HD 4850 512Mb GV-R485-512H-B [link] videokártyám.
    A 3D-s alkalmazások közben a képernyőn vonalak és foltok villannak be és lefagy a játék, sőt néha csak ugy villan egyet a monitor a windows alatt és hibaüzenet kiírja hogy hiba lépett fel az ATI/AMD illesztőprogramban, és újraindult.
    Garis a kártya ezért visszaviszem. Nagyon úgy néz ki nem javítható, csere lesz. De ugyanilyen típusú kártya már nincs a boltban.
    Van helyette:
    Gigabyte Ati Radeon HD 4850 DDR3 1Gb - GV-R485SL-1GH [link]
    Gigabyte Ati Radeon HD 4850 DDR3 1Gb - GV-R485OC-1GH [link]
    Gigabyte Ati Radeon HD 4850 DDR3 1Gb - GV-R485MC-1GI [link]

    Tudom hogy mind a 3 ugyanaz a chipes kártya, ugyanolyan memóriamérettel, de én nem értek hozzá és ezért kérdezem hogy szerintetek mi a különbség ezek között és melyiket érdemes megvenni? melyik a jobb? Vagy esetleg más gyártótól ugyanilyen HD 4850? Mely 4850-ek a legjobbak?
    Vagy esetleg ha nem tudják kicserélni ugyanolyanra boltba akkor 35990-ért vettem anno. Ebből milyen kártya jön ki ami jobb mint a 4850?
    Vsgy nem tudom volt-e már valakinek garanciális cseréje. Olyat lehet hogy a 35990-et kipótolom és egy jobbat veszek?? Vagy azt nem?

  • gerzsol

    aktív tag

    Olyan kérdésem lenne hogy a videokártyám (Gigabyte ATI Radeon HD 4850 512Mb) 3D-s játékok kozben bevilanó vonalak és foltok vannak és le is fagy a játék ilyen másodpercekre.
    Lehet az a hiba hogy az eszközkezelőben megnézem akkor PCI egyszerű kommunikációs vezérlő illesztőprogramja nincs feltelepítve.
    Win 7 32bit Professional-t használok és hiába telepítem az alaplap drivereit nem tud ehhez az eszközhöz illesztőprogramot tenni, próbáltam sjaát kezűleg is és úgy is hogy a windows keressen hozzá illesztőprogramot. De semmi erednmény. Próbáltam az intel honlapját is és semmi.

    Intel DP35DP alaplapom van.
    Légyszíves segítsetek. Köszönöm.

    Eszközkezelőben ezt látom:

  • gerzsol

    aktív tag

    Érdeklődni szeretnék, Garanciális még a videokártyám, de elrtomlott, nagyon úgy néz ki csere lesz. olyan 36k-tól 56k-ig keresek jó minőségő nagy teljesítményű videokártyát.
    Mit ajánlotok?
    Volt aki azt mondta cseréltessem 5770-re. Én igazából vagy ATI 6850-re vagy Nvidia GTX 460 1Gb-ra gondoltam.
    1. Melyiket ajánlnátok inkább? mert én eddig úgy voltam ATI 6850, de itt sokan kritizáljátok és nem vagytok vele megelégedve. Én nem szeretném tuningolni csak alapon használni, semmi extra. Szerintetek melyik a jobb?
    2. köv. kérdésem pedig hogy melyik gyártótól érdemes vásárolni? Kik gyártanak jobb verziókat? Pl: nekem azt mondják a Gigabyte nem a legjobb kártyákat gyártja mostanság, tőlük nem érdemes venni. akkor kitől érdemes?
    3. Én ezt a kártyát MSI GTX460 HAWK 1GB DDR5 Talon Edition [link], néztem, MSI-t érdemes venni? Bár erre csak 2 év gari van és én inkáb veszek mást csak 3 év garanciális legyen. Esetleg mást mit érdemes venni? Ötletek? Tanácsok?

    Előre is kösz a segítséget.

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz katt777 #20366 üzenetére

    Még egy kérdés A Gigabyte-nak van OC illetve OC2 kártyája is, melyik a jobb szerinted?

  • gerzsol

    aktív tag

    Ezekről a 4850-esekről mi a vélemény? Valamelyik van valakinek? eselge tapasztalatok?

    Gigabyte HD4850 512MB GV-R485-512H-B [link]

    Gigabyte HD4850 1GB SL GV-R485SL-1GH [link]

    Gigabyte 4850 1GB OC GV-R485OC-1GH [link]

    Gigabyte 4850 1GB R485MC-1GI [link]

    Mennyire hangosak ezek? Elviekben a 4850-es széria egyébként is hangos és a Gigabyte karik hűtése sem túl jó..

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz lsc #20376 üzenetére

    Nagyon nem döntöttem még el, még jobban bizonytalan vagyok mióta itt kérdezősködöm. Ha ráérsz átnézhetnéd nekem a linket. amit a boltról adtam vagy bemásolom ide is. http://www.digitaltrend.hu/ [link]
    Csak azért érdeklődök itt mert nekem az első kártyám van 4850 512Mb és a boltban már olyat nem lehet kapni amelyben a garancia érvvényes, tehát a boltosok sem hülyék, megpróbálnak majd rámsózni egy 4850-et és ezek a típusok vannak 4850-ből a boltjukban. amugy ezek közül nem éri meg választanom mert a régi kártyám ára 35990 volt ezek meg kevesebbek..

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz lsc #20378 üzenetére

    Gaboman.
    Értelek csak nekem annyi a különbség hogy Csere lesz és a boltban nem adnak használt kártyát, így csak újban gondolkozhatok.

    Isc 2008.08.15-én vettem a kártyámat 35990-ért..

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz lsc #20381 üzenetére

    A Gari 1 órán belül kiderül, csak épp gépem nem lesz onnantól kezdve, mert nincs másik PCIe-s kártyám, azért szerettem volna minden infót begyűjteni mielőtt "megszűnök létezni egy időre"
    Azért használok 2-3 topikot is erre a problémára Mert mindenhol külön emberek vannak és nem mindenki olvassa atöbbi topikot van aki mindig ugyanabban van.
    VGA-s kérdések órája
    Milyen videokártyát?
    És ebben vagyok ami most van.
    De nem kérdezek többet akkor.
    Köszönöm a segítségeteket. Mindenkinek.

    Amugy azért mentem rá így lelkileg erre az egészre mert olcsón akartam használt gépet venni, vettem félkonfigot, aztán meg itt a fórumozók vetettek velem tápot (mondjuk jogosan) Vettem akkor már házat..
    Félkonfigra költöttem 45-öt. Azon kívül, ház,táp, Winyó,DVD író szumma kb 50000..
    és kicsit idegesít hogy ár kb 100k-t beletoltam és nem működik, ennyiért vehettem volna egy gagyibb komplett gépet amivel semmi dolgom nem lenne.. ehelyett hetek óta ide oda szaladgálok..

    [ Szerkesztve ]

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz lsc #20384 üzenetére

    Igazából a drága ár az én hibám volt, mert a legutóbb 2 éve lefüstölt tápom helyett egy gagyi Spire Jewel-t sikerült szereznem, ami olcsó volt, de mellett most az "újonnan" összerakott gépemnek egyből ki is nyírta a videokártyáját.
    Annyit tanultam hogy a minőségen nem szabad spórolni, főleg a tápoknál.
    Az előző tulajnál semmi baja nem volt a VGA-nak, ha lett volna akkor ugyis visszaviszi ő mert garis még, szal vagy szállítás közben vagy nálam a géppben dobta fel a talpát, ami valószinűbb hogy nálam, mert most összeraktam a régi gépem és az a táp egyből kifüstölt egy DVD írót meg egy régi CD írót is egymás után.. Mind1
    Da ma kiderül a boltban minden. Ne indulok is.
    Köszi a segítséget.
    Üdv, gerzsol

    [ Szerkesztve ]

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Gaboman #20388 üzenetére

    Ezeken a felbontásokon nem néztem mivel én jelenleg 22"-on 1650x1050 felbontáson használom,
    32"-on pedig 1366x768 felbontásban, de a 32 HD Ready-n próbáltam már 1920x1080 Full HD-n is.
    Mivel nem működött a videokártyám már megvásárlása óta, ezért nem igazán tudtam kipróbálni a játékokkal. Az új NFS-vel próbáltam a 32"-on 1920x1080 felbontáson, (noha a jelen legi TV-m nem tud annyit) és elég szépen, jól bírta a 4850, de utána lefagyott, megakadt, valszeg akkor nyírta kis a régi tápom a videokártyámat, mikor először játszottam és a terhelés alatt nem tudott felvenni elég tápot, vagy nem tudom, a lényeg hogy a régi noname tápom okozta a teljes galibát. De azóta próbálkoztam folyamatosan és egyre rosszabb és rosszabb lett, még gyakrabban lefagyott stb stb... Tegnap visszavittem, bevették, alaphangon 2-3 hetet írtak, de azt mondta az eladó hogy gyorsan fog menni 1 hét és meglehet, mert most nincs sok gariba visszahozott cucc, visszaküldik, beteszik egy gépbe, tesztelik, nagy valószínűséggel nekik sem lesz jó és akkor vagy ha a raktárban van ugyanilyen elfekvő akkor azt küldenek, ha nincs akkor ajánlanak egy referencia kártyát amit "érdemes elfogadni". Kérdeztem a ráfizetéses cserét hogy hogy működik, azt mondta a srác hogy az már garancián kívüli megegyezés és a régi kártyámat az utolsó hivatalos bolti ár szerint számolják be, ami azt jelenti hogy nem a 2 évvel ezelőtti áron. Nem tudom jól járok-e vagy sem. A bolti eladó szerint mindenféleképpen én járok jól. Na mindegy de kíváncsi leszek rá. Azét szerintem majd felhívom a fogyasztóvédelmet és megkérdezem hogy mi a hivatalos, mit tehetek meg és mit nem, úgyis elmagyarázzák és nem kell a jogszabályokat olvasgatni.
    De szerintem nagyon valószinű hogy a korábban hozzászólásaimban említett 3 4850 közül küldenek egyet és valószinú a két drágább közül mert az áll közelebb a 36e körüli árhoz..
    Az a baj a srác amikor vette ezt a konfigot nagyon olcsó volt minden pl a Core 2 Duo E8400-at ő 19000Ft ért vette 2008.08.15-én áfával. Most meg 39-41e körül van egy ugyanilyen.. Furcsa. a 4850 kicsivel fejlettebb 1Gb-os is 33-34 körül van a srác anno az 512Mb-ost vette 35988Ft ért

    Ha beütitek a linket meg a keresésbe hogy 4850 akkor kidobja a most forgalmazott verziókat szerintem valamelyiket küldik ezekből majd 1-2 hét mulva..
    http://www.digitaltrend.hu/ [link] Keresőbe: 4850

    [ Szerkesztve ]

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz katt777 #20391 üzenetére

    De annyi hogy az én
    Gigabyte Ati Radeon HD 4850 512MB GDDR3 GV-R485-512H-B [link] (2008.08.15-én vettem 35988Ft-ért)
    helyett most
    max.
    Gigabyte Ati Radeon HD 4850 1GB GDDR3 GV-R485MC-1GI [link] Ebben a boltban ahol gariba vittem ez van most 36473Ft-ért

    Vagy esetleg ezt
    Gigabyte Ati Radeon HD 4850 OC 1GB GDDR3 GV-R485OC-1GH [link] 33338Ft ért tudnak adni

    Vagy rosszabb esetben ezt:
    Gigabyte Ati Radeon HD 4850 SL 1GB GDDR3 GV-R485SL-1GH [link] 26881Ft-ért
    de azt nem fogadom el mert az majd 10-el kevesebbet ér most mint a régi ára.

    Kicsit sajnálom hogy van még raktáron 4850...
    Ha át akarnak verni és megpróbálják kiszúrni a szemem az utolsóval akkor elég szemetek lesznek, de szerintem megpróbálnak majd ebbe belehúzni , azt nem kellene hagynom.

    Egyébként jogos hogy 4850 az 4850 és h tudnak adni helyette 4850-et, de nem pont ugyanolyat, nem ugyanazt a típusút.. Az semmit nem jelent? Vajon erról hogy szól a jogszabály?

  • gerzsol

    aktív tag

    Na szóval.
    Én voltam az aki egy Gigabyte Ati Radeon 4850 512Mb-ot most vittem vissza gariba.
    Ott a srác azt mondta hogy elküldik a nagykerbe, de csere lesz. Kérdeztem hogy ráfizethetek-e és vehetek-e másik kártyát, de erre érdekes választ kaptam. Azt mondták hogy a beszállító önkényesen küld majd egy videokártyát, ami hasonló az én eredeti kártyámhoz, amit én elfogadhatok, ahogy néztem 4850 van még csak 1Gb-os. Ráfizetni nem fizethetek rá az árra mert az akkor már a szerződéstől való eltérés és az szerződésen kívüli megegyezést jelent amiben csak úgy tudják nekem beszámolni az új kártyába a régi kártya árát hogyha az utolsó forgalmazott árat számolják bele a régi kártyának ami volt, az meg jóval kevesebb mint amennyiért én vettem anno.
    Elolvastam pár dolgot, a Nemzeti fogyasztóvédelmi hatóság oldalát és fel is hívtam őket személyesen megkérdezni.
    Garanciában 3 dolog lehetséges:
    1. megjavítják a kártyát és azt kapom vissza
    2. adnak egy teljesen ugyanolyat helyette
    3. elállok a szerződéstől és visszakérem a pénzt.
    Forrás: 306.ptk.
    Azaz ha alkudozni is kellene egy másik kártyáról akkor is hülyeséget mondott a bolti eladó, mert nem vagyok köteles elfogadni amit ajánlanak, sőt nem is az utolsó forgalmazott áron kell beszámítaniuk a kártyát, ez átverés volt. Ugyanis a jogba benne van hogy elállhatok a szerződéstől és akkor egy az egybe ki kell fizetniük az akkori vételárát. Így Én fogom a boltnak mondani hogyha nem engednek ráfizetni és kicserélni másra hogy akkor elállok a szerződéstől és visszakérem a pénzem, az eredeti árat és akkor elmegyek egy másik boltba megvenni a videokártyát..

    Szóval ha valaki Garanciális problémába ütközik akkor jobb ha ismerjük a jogainkat pontosan:
    lehetőségek:
    1. megjavítják az alkatrészt és visszaadják
    2. ha nem tudják megjavítani akkor cserélik, de kötelező pontosan ugyanarra a termékre kicserélniük, ha nem, nem vagy köteles elfogadni.
    3. elállsz a szerződéstől és visszakapod a teljes vételárat.

    Ptk 306. érdemes tudni.

    [ Szerkesztve ]

  • gerzsol

    aktív tag

    Hát én már nem tudom, azért köszi a válaszokat és a véleményeket.
    De én akkor sem értem miért kell ekkora balhét csinálni egy videokártya miatt, azaz ha ők azt mondják hogy bakker ráfizetsz 4000Ft-ot és elviszel egy 5770-et akkor te is jól jársz és a bolt is jól jár, mert még drágábban adja el, több bevételt jelent. Mert szerintem neki aztán mindegy hogy az én régi kártyám helyett ad egy úja 4850-et 34000 értékben vagy megtartja azt a 34e-s 4850-et és eladja másnak vagy visszaküldi a beszállítónak és viszakapják, nekem meg elad egy 5770-et.
    Na mindegy azért megpróbálom megbeszélni velük, veszthetni nem veszthetek vele attól hogy megkérdezem..
    De azért tegye a szívére a kezét mindenki és őszintén mondja meg hogy az én helyzetemben mit csinálnátok? Hány ember próbálná meg ráfizetéssel kicsivel jobb kártyát venni? ÉS hányan mondanák azt ha mondjuk felajánlanának a zerződésben 36ot érő régi kártya helyett egy 26-ot érő 1Gb-os 4850-et hogy hurrá de jó az 512-es helyett kaptam egy 1GB-osat???
    Hát nemtudom, lehet nektek nem számít a pénz mert biztos olyan konfigjaitok vannak otthon.., de azért nekem még meg kell gondolni mire mennyit költök és ha már elromlott szeretnék ráfizetni és kicsivel újabb típust venni..

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Telefunen #20449 üzenetére

    Megélhetés tisztesség. Sokan mások mindent elkövetnek és bármit képesek megtenni, képesek bármeddig elmenni. Én azért elég rendes embernmek tartom magam, most hogy egyszer kiálnék magamért, egyből lehurrog mindenki hogy mekkora egy ... vagyok. Biztos igazatok van. És nem arra kell építeni hogy persze "amúgy is mindenki lop, csal, hazudik akkor nekem is lehet".
    ÉS megtehettem volna hogy költök egy új gépre, csak hát olcwsón ki akartam jönni és sajnáltam rá a pénzt. Vettem 45-ért egy félkonfigot, aztán kiderült cserélnem kell a tápot, akkor már a házat meg a DVD írót is. Sőt vettem vinyót is a rendszernek még azelőtt mielőtt megvettem a félkonfigot. Sőt a régi szemét tápom kinyírta azonnal ezt a videókártyát (én erre tippelnék, nemhiszem hogy az előző tulajnál már rossz volt, sőt utána összeraktam a régi gépem most hogy nincs videokártyám hogy legalább netezni tudjak erre a régi tápom kiegetett 2 DVD írót is, volt füst rendesen, megtaláltam a régi tápom gariját, még 4 nap Gari van rajta, ma vissza is viszem, azért az nem járja hogy egy táp miat szétég a fél gépem.. úgy hogy a táp még nincs egy éves.. ) és ott tartok hogy 100ezerben vagyok benne egy gépben.. És ez eléggé bosszantó, ahhoz képest hogy megörültem hogy 45ért kaptam egy félkonfigot és hú de jó olcsón megúsztam az új gépet..gondoltam magamba. ebből már egy új gépet is vehettem volna..
    Mondjuk az új táppal szerencsém volt mert szemfüles voltam, valamit a boltban elrontohattak és megtudtam venni kb 2200Ft-tal olcsóbban, de ez volt az első hogy számtech boltban én jártam jobban..

    Amugy ez meg egy olyan dolog hogy ők is 26-37e körül árulják a 4850-et még most is, szal szerintem visza tudják viztetni a beszállítóhoz akiktől vették ha nem kel el.. Az meg nekik semmibe semkerülne ha én 5770-et veszek helyette..
    De mindegy majd megpróbáljuk megbeszélni..

    Amugy szerintem nem a 26e-s hűtőbordásat fogják adni hanem a hasonló árú OC-t amin a hangos Zalma hűtő van, amin nincs ventiszabályozás.
    3 féle 4850ük van. 26e-ért passzív, 34e-ért zalma hűtős OC, 37e-ért passzív
    A Zalma-s 34e-je áll[ a legközelebb az én 4850-em árához így tuti azt fogom kapni.
    De majd meglátjuk.
    azért kösz a véleményeket.

  • gerzsol

    aktív tag

    Hello!
    Lenne egy kérdésem.
    Van egy Gigabyte HD 4850 Silent cell 1Gb DDR3 GV-R485SL-1GH kártyám.
    Rákötöttem amonitorom ami 1680*1050-es felbontású és aTV-m ami 1360x768. Mindkettő DVI-ról megy. a TV DVI-HDMI átalakítóval.
    1. Be lehet valahogy lőni a hangot a TV-n vagy ahhoz külön kábel kell? És ezt hogyan lehet megoldani? Ha külön kábel kell akkor milyen kábelt vagy átalakítót kell beszereznem?

    2. Be lehet állítani hogy mindkettőn ugyanaz a kép jelenjen meg, csak az egyik 1680*1050-be a TV-n pedig 1360x768-ba? Nekem nem sikerült beállítani, mindig mindkét kimenetre ugyanazt a felbontást használja és emiatt 1680*1050-ben a TV-n szétesik a kép és zöld csíkok lesznek rajta, használhatatlan.

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • gerzsol

    aktív tag

    Hello!

    Lenne egy kérdésem.
    Van egy Gigabyte HD 4850 Silent cell 1Gb DDR3 GV-R485SL-1GH kártyám, amelyen két DVI csatlakozó van.
    Rákötöttem a monitorom ami 1680*1050-es felbontású és a TV-m ami 1360x768. Az egyik az egyik, a másik am ásik DVI-ról megy. a TV-t DVI-HDMI átalakítóval és ÁHDMI kábellel kötöttem be.

    1. Be lehet valahogy lőni a hangot a TV-n vagy ahhoz külön kábel kell? És ezt hogyan lehet megoldani? Ha külön kábel kell akkor milyen kábelt vagy átalakítót kell beszereznem?

    2. Be lehet állítani hogy mindkettőn ugyanaz a kép jelenjen meg, csak az egyik 1680*1050-be a TV-n pedig 1360x768-ba? Nekem nem sikerült beállítani, mindig mindkét kimenetre ugyanazt a felbontást használja és emiatt 1680*1050-ben a TV-n szétesik a kép és zöld csíkok lesznek rajta, használhatatlan.

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Tyca #20724 üzenetére

    Köszi a segítséget. Még egy kérdés:
    Milyen kártyához adott ATI-s átalakítóra gondolsz?
    A kártyához csupán egy tápátalakítót adtak 2molex-ből csinál 6pin tápcsatit
    illetve egy DVI --> D-SUB átalakítót adtak hozzá. A DVI --> HDMI átalakítót én szereztem hozzá, azt ne kérdezd honnan, találtam a fiókban..
    A 4850-nek van hangchip-je amivel hangot tud előállítani? Az én videokártyámon nincsen HDMI kimenet, csak két DVI és 1 TV-out kimenet van. Én a DVI kimenetet szeretném használni. Gigabyte 4850 GV-R485SL-1GH [link]

  • gerzsol

    aktív tag

    volt egy Gigabyte Ati Radeon 4850 512Mb-os videokártyám, meghibásodott valószinűleg amiatt hogy a tápom bedöglött és kifüstölte, de ezt nem tudom biztosra. Kicseréltem a tápot és a videokártyát is visszavittem, garival kaptam egy Gigabyte ATI Radeon 4850 SL 1Gb RAM GV-R485SL-1GH jelűt.
    Bedobtam ezt a videokártyát, újratelepítettem a gépet. Tök jó minden, erre amikor rámegyek a win 7-ben arra funkcióra hogy értékelje a gépem teljesítményét akkor kettéfagy a gép. Próbálkoztam más Ati driverrel is azzal azt értem el hogy a Youtube videok közben egyből kifagy a gépem, visszatettem a Gigabyte honlapján ehhez a kártyához letölthető Driver-t és mostmár newm fagy ki csak néha néha a Youtube videóktól. A Windows teljesítmény értékelés még mindig lefagyasztja, és a 3D-s alkalmazások is.
    Mi lehet a baj? Lehet hogy rossz videokártyát kaptam?
    Vagy lehet hogy a régi rossz tápom nem csak a videokártyát nyírta ki hanem az alaplapot is?
    Esetleg a memória is kaphatott túláramot vagy túlfeszt?
    Nem tudom mihez kezdjek már fél éve szívok ezzel a géppel, tavaly november óta. Most ott tartok hogy az összes még garis alkatrészt vissza akarom vinni a boltokba csak akkor egy hónapig nem lesz gépem kb..
    Ötlet hogy mi lehet a rossz? Videoákártya? alaplap? Memória?
    Valaki tud valami tesztprogramot amivel esetléeg le lehetne tesztelni memóriát ilyeneket hogy melyiknáél lhet hiba?
    Köszönöm a segítséget és a tanácsokat.

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz bobalazs #21237 üzenetére

    Hát igen, ha nem akarok spórolni akkor nem teszem bele a régi gépembe az újabb alkatrészeimet így meg egyből tönkrevágta.
    Hőfokot nem néztem, majd megteszem ha hazaérek, ezzel a progival amit linkeltél.
    memo tesztet is megnézem, bár nagyonbb memóriaigényű alkalmazásnál nem fagyott le csak ha 3D-s volt.
    Remélem nem a memória nyíródott ki.
    Kipróbálni nem tudom sajnos más gépben, nincs olyan ismerősöm akinek PCI-e-s gépe van..

    Az megszokott hogyha a gépet bekapcsolom és benyomom a kapcsolót a tápon 1-es állásba akkor a gépben a ventik felpörögnek 1 pillanatra, majd leállnak és utána indítható a gép. Én ha kikapcsolom a gépet akkor a tápon is a főkapcsolót lenyomom és ha azt visszanyomom akkor jön elő ez a dolog. Az előző gépeimnél nem volt ilyen. Ez megszokott?

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Lacpac #21241 üzenetére

    Akkor megnyugodtam hogy ez nem utal alapvető hibára.
    amugy Intel DP35DP alaplap és Intel Core 2 Duo E8400 és mindezt egy be quiet! straight power E7 450w hajtja most.

    Sajnos nincs olyan ismerősöm akinél ki lehetne próbálni..

Új hozzászólás Aktív témák