Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz MZsoltee #12174 üzenetére

    Hát, alapon talán, de tuningban sztem az i5 megeszi reggelire az AM3-at... :U
    És, nem vagyok intelfanatik, volt AMD vasam is, és nincs vele semmi bajom sose volt...

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • Motion_Blur

    félisten

    válasz MZsoltee #12174 üzenetére

    Én megnéztem a legújabb játékokat, és szinte kivétel nélkül használják a 4 magot. Nyilván nem 100%-on, de nagyjából egyenletesen leterhelve 40-60%-on.

    Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

  • katt777

    félisten

    válasz MZsoltee #12174 üzenetére

    Szerinted. Majd a gyakorlatban meglátod. Nekem olyan ismerőseim is vannak, akik nem Q9-re vagy i7-re, hanem E8-ra váltottak AM3-ról és Phenomról, mind boldog. Igaz, mind szinte csak játszik, aki meg számításra is használja, felnyomja 4Ghz-re, és már egy X3-nál van. És akkor még nem szóltam az AMD meghajtóinak problémáiról (amelyek nálam is egy csapásra megszűntek, amikor visszatértem Intelre), amelyekkel most sültem szembe ismét, hogy egy haver AMD-s notit vett.
    Hiába a szorzózár-mentesség, attól a PhenomII még nem előzi meg az Intelt (ha képes lenne rá, az Intel lenne olcsóbb). Az meg, hogy még ha valaki második (bármilyen sorban, mert ha minden CPU-t nézünk akkor az AMD még hátrébb van), már senkit nem érdekel, hogy mennyivel. ;] Különösen érdemes arra figyelni, hogy a tesztek többségében "összehasonlíthatóság végett" az Intel rendszerekben kikapcsolják utóbbi extráit, ill. leszabályozzák a RAM-okat, ezért még egy i8 vs. i9 tesztet sem lehet igazán mérvadónak tekinteni.
    Amúgy hiába nyomják a 4 mag támogatását procikat, még egy 5870 sem fogja őket maximálisan igénybe venni. i7 éppen azért a legtartósabb, mert 8 szálon is dolgozhat, tehát még akkor is lazulni fog, amikor már minden más 4 magos 100%-on dohog. A legerősebb AM3 konfiggal, tuningolva, elérheted egy alap i7 920 teljesítményét, nem sokkal olcsóbban, és akkor az i7-ben ott van még csekély 50% biztos tuningpotenciál. Persze amíg nincs olyan VGA, amely alá egy izomállat proci kell, bőven elég egy gyengébb proci is.

    Májsztró: Hát én hasonló eredményeket láttam tesztekben. Tesszelációval tényleg visszaesik (40%) a VGA teljesítménye, de max. lejjebb veszed az élsimítást, meg pár apróságot. Ahogy néztem, milyen randa DX10.1-ben pl. a Heaven teszt (lépcsők helyett 45°C-os síkok), hát, erősen ajánlott lesz mielőbb DX11-képes VGA-t venni. Én mindenesetre megvárom a GT300-akat.

    hackeeeee: Most is drága a tudásához képest. 39k-ért már pöpec X58 lapot is kapni, és P(H)55-ös lap is már 25k-tól van! Akkor most mi is az olcsó? :N

    Motion_Blur: Hasonlítani lehet, csak értelmetlen, mert mint írtam, nincs az a játék, amely megterhelné az i7-et. :P Felteszek egy Dirt-2-t, és 15-25% körül dolgoznak a CPU-magok... :DDD (VGA 100%-on, akár tuninggal is) 40-60%... :N :P Talán egy 5870 alatt... :U

    Manitou: Kártyafüggő a dolog. A melegedésre figyelj. Az én karim gyárilag csöndesre van beállítva (Silent Eff.), de 55-60°C-os, játékok alatt sem hangos 85°C körül, csak ATT-szal én erősebbre állítottam a hűtést. Lényegében lejjebb is veheted a hűtést, ha 60°C-nál jobban nem melegszik a VGA, és nem hevíti ezzel az alaplapot.
    ATT-t mindenképpen javaslom, bár ezek a központi hűtőblokkos (dual slot) karik úgy is zajosak lesznek a kis ventilátoruk miatt. A halkabbakon 9 cm-es ventit találsz.
    Sztem olvasd el a honlapomon a Segítség-eket ATI-hoz (v. logoutomon is megtalálod), sokkal hamarabb megérted, mi hogyan működik, mintha itt hetekig, egyesével kérdezgeted, és a többféle válasz még bele is kever. Szerencsére messze nem olyan, mint a RivaTuner, de még ahhoz is találsz nálam leírást ATI kártyákkal kapcsolatban.
    Dehogy nem kell annak a procinak szégyenkeznie. :( Kvázi van egy 3850-ed, csak sokkal többet fizettél érte. :( Az alap órajeles HD3870-em ezt tudta: 10850 (4557/5036/2819) :U (E8400 alapon.)

    madgie: HOC-ot nézd, ők ált. minden játékhoz készítenek benchmarkot. Én mindenesetre 1680-ban fullon (AA is) toltam végig a MW2-t, 500/600MHz-en.

    B.Junior: Nem ment 3D-ben a kari.

    kbalazsa: Az teljesen OK. Gondolom, a lapod sem kevéssel hűvösebb, mint gyári VGA-beállításokkal.

    "Alkohol, puha rongy, óvatos mozdulatok, odafigyelés, szárítás, az én módszerem." - Én be sem vizezem... :P Csak mert az alkohol elpárolog, mire egy chippel arrébb lépsz.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák