Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoloka24

    tag

    Sziasztok!
    Most tervezem egy ilyen kártya beszerzését.
    Két kérdésem lenne, miután végigolvastam a topikot:
    1. Az MSI-s felhasználók meg tudják azt erősíteni, hogy a gyári alapfesz 1,250V, míg a Sapphire 1,044? Mert a hsz-ek alapján ez jött le, de ez nagyon nagy különbség(tudom lehet állítani, de örülnék ha külső program nélkül menne hűvösen), ami a hőmérsékletnél és fogyasztásnál nagy eltérést adhat. Furcsa, hogy eddig ezzel senki sem foglalkozott :F

    2. Club3D-vel van valakinek tapasztalata? Külsőre elég szimpatikusnak tűnik, mert van minimális hűtés a memóknak is. Kérdezhetném ugyanitt a PowerColort is, mert ha valaki megfigyeli a két márkát képeken, detto ugyanazok, csak a ventin lévő cimke más..

  • zoloka24

    tag

    válasz Str8 sk8r #1646 üzenetére

    Hát csak találgatni tudok én is :F
    A memó feszeknek viszont nem hiszem, hogy köze lenne a mag feszültségértékéhez.
    Zafíron volt már akinek Hynix volt egyébként.

    Azóta olvastam egy újabb tesztet az MSI-ről: [link]
    És meg tudtam egy számomra lényeges dolgot. Azért nincs hűtve a táp része az MSI-nek, mert 4+1-es tápellátása van. Így a FET-ekre fele annyi áram jut pont, mint pl. a Sapphire-re és a többi 2+1-esre. Sokkal kevesebb áram, sokkal kevesebb hő. Állítólag gazdaságosabb +2FET-et rárakni a kártyára, mint egy Alu bordát felrakni. Ráadásul ugye a tápellátása is jobb.
    Ja és a tesztben szintén nagyon dicsérik a hűtését. Bár ez elég szubjektív, ahogy mások is írták, de az MSI hűtését eddig senki sem húzta le(talán egy ember írta, hogy elmegy), míg a Zafírt elég sokan.
    Msi ellen szól viszont nálam, hogy nagyobb a kártya, mint a Sapphire..beférne(Antec P182), de biztos jobban lefogja a légáramlást.

  • zoloka24

    tag

    válasz bnorci71 #1684 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Esetleg hőmérséklet, hang és tuning infókat tudnál róla mondani?

    Egyébként eddig az MSI a befutó, már végigolvastam ezen a fórumon kívül vagy 10 külföldi tesztet. Legfeljebb még a Club3D rúghatna labdába, de róla kevés az infóm :(

    Amiért jobb(Sapphire-hez, Powercolor-hoz és Asus-hoz viszonyítva):
    -Halk gyári hűtés(tesztek alapján halkabb mint a fentebb említettek)
    -Alacsony hőfok(alacsonyabb, mint a fentebb említettek)
    -4+1es tápellátás(korábbi hsz-ben leírtam miért nem kell hűtés a FETeknek)
    -Solid state choke-ok(többi kártyán ferrit vagy vasmagos van és ezek miatt hallható ciripelés egyes VGA-knál). A solid state-eseknél fizikailag képtelenség, hogy ciripeljenek és vagy 20%-al jobb a hatásfokuk ráadásul sokkal kisebb az előállítási költségük is.
    -Samsung RAM-ok (Ez kérdőjeles. Elvileg jobbak mint a Hynix vagy Qimonda, de mint a külföldi tesztekből kiderült a Samu és a Qimonda is 1000Mhz-re van hitelesítve gyárilag és a gyakorlatban sincs számottevő különbség köztük)
    -képes PWM-es ventit kezelni(mert ugye 4pines a venticsatlakozó)

    Ami negatívum:
    -6pines tápkábelt nem mellékel a gyártó
    -a kártya mérete(ez szubjektív, de Zafír méretben az MSI még jobb lenne :) )

  • zoloka24

    tag

    válasz AtHoS #1694 üzenetére

    Módosítom az állításomat: TERHELVE alacsonyabb a hőfoka az MSI-nek, mint a többinek. Valószínű terheletlenül is ez lenne a helyzet, de állítólag nem veszi vissza az órajelet egyáltalán, ellentétben a Sapphire-el..ezért megy jobbat terheletlenül a Zafír. Így csak programmal lehet ügyködni ez ügyben, vagy Biost kell moddolni.

    Visszakerestem gyorsan pár tesztet.

    Teszt linkje: [link]
    De aki nem akar olvasni: Terheletlenül 37fok, terhelve 52 fok!

    Még egy teszt:[link]
    Terheletlenül 36fok, terhelve 49 fok..terhelve 700/1000-re húzva is 55fok

    Másik:[link]
    "Temps were the best I've seen on a gaming card with the stock cooler in a long time."

    Zafírnak megnéztem gyorsan két tesztet 31/58 fok és 30/55fok

    De az erdeti állításom tartom: Mutasson valaki olyan tesztet ahol az MSI eredményeinél kevesebbet mértek(terhelve). Pedig még ha csak nagyon picit is, de a GPU nagyobb órajelen jár az MSI-n..

  • zoloka24

    tag

    válasz lsnuker #1712 üzenetére

    Trust szintén nagyon rossz minőségű táp..már csak ha a súlyukat megnézi az ember..350es FSP például mint egy féltégla, míg az ilyen Trust, Mercury "dolgok" még 500-600Wosan(amit persze nem bírnak) is pillék..
    Szerintem addig cseréld le a tápot míg nem lesz nagyobb gond..jobb esetben csak a táp száll el, rosszabb esetben bármi más..

    A következő sorokat általánosságban írom, nem csak neked: Sajnos az emberek nagy része a tápon próbál spórolni pénzt, hogy azt is egy jobb VGA-ba vagy prociba fektesse. És csak akkor ébrednek rá, hogy rosszul döntöttek ha már késő. Mert ugye egy túlfesszel meg lehet pörkölni az eszközökön lévő chipeket, amivel automatikusan ugrik a garancia..ezt sokan nem veszik figyelembe. Mint szervizes, gyakran találkozom ilyen esetekkel aztán kétségbe vannak esve, hogy kidobtak az ablakon 40-50-60ezret is akár egy VGA-ért..és vehetnek újat.. :(
    Az sem 100-as megoldás, ha valaki megnézi a fesz értékeket pl. Everestben mert gyakori eset rossz tápoknál a feszültségtüske, ami csak pár tized másodpercre jelentkezik, aztán az értékek visszaállnak alapra..a programok pedig ezt ugye általában észre sem veszik.. Ilyenkor a legegyszerűbb megoldás egy másik táp amivel kipróbálja az ember és ha az a gond, akkor tápcsere.

    [ Szerkesztve ]

  • zoloka24

    tag

    válasz Alastair' #1716 üzenetére

    Lehet kicsit elkéstem a válasszal :B
    A Macron kb. a Codegen szint. Mercurynál talán jobb egy fokkal, de nem ajánlott.
    Tápos kérdésekben egyébként ajánlom a Milyen tápot vegyek topikot, annak is az 1. hsz-ét. Ott jól le vannak írva, hogy melyek ajánlottak és melyek nem. :K
    Macron nem ajánlottak közt van.

    TKey7:
    Ahogy az említett 1. hsz-ben is írják mindkettő jó választás lehetne, de ezen az áron tényleg drágák. Iponban kb. 3hete még jó 8ezer forint volt a 400-as PNF :F
    A tápos topikban egyébként Stol hsz-eit ajánlom legfőképp. Ő nagyon otthon van ezekben a dolgokban. FSP-ben olcsóbbak közül a PNF a leginkább ajánlott(úgy emlékszem jobb a Saganal).

    Tápokról ennyit és nem többet részemről, mert nem ide való :)

    Csapi007: Korábban írtam, hogy az MSI úgy néz ki nem veszi vissza az órajelet 2d-ben idle-ben(MSI disztributor írta). De azért jó lenne még 1-2 megerősítés/ellenvetés, hátha az újabb szériák már más BIOS-al jönnek.

    AtHoS: Mint fentebb írtam, az MSI nem veszi vissza az órajelet..így könnyű hűvösebbnek maradnia a Zafírnak :) És még így is alig marad el az MSI +mivel terhelve hűvösebb az MSI, nagy a valószínűsége, hogy azonos órajelen(amit szoftverrel el lehet érni) terheletlenül is verné a Sapphiret. Bár ez csak feltételezés. :F

    [ Szerkesztve ]

  • zoloka24

    tag

    Mivel sokakban felmerült a kérdés, hogy a Sapphire miért tesz kétféle márkából is kártyáira chipeket megemlítenék egy másik oldalon található hírt:
    Csődöt jelentett a Qimonda, Európa egyetlen memóriagyártója
    Már jó ideje gondban voltak és szerintem nem tudtak elég chipet szállítani..mindebből következik, hogy egy idő után kikopnak a Qimonda chipes Sapphire 4830-ak. Gondolom a Hynixek teljesen felváltják őket..

  • zoloka24

    tag

    Sziasztok.
    Már egy pár napja vettem egy Club3D 4830-at, de most jutottam el addig, hogy betegyem a gépbe. Eddig elég jó benyomásaim vannak a kártyáról. Mivel elég halk gépem van, ezért féltem a hangerőtől, de egész tűrhető..bár gondolom, hogy az is viszi, hogy hangszigetelt a házam (Antec P182).
    Szóval az alap 37%-ot is alig hallom, de megkerestem azt a szintet, ahol már egyáltalán nem szűrődik ki hang: 30% ATT-ben ezt állítottam be 2D-hez.
    Tuningot 750Mhz-es GPU-val próbáltam alapfeszen simán vitte a játékot és a szőrös fánkot is. Majd idővel megnézem mennyi a maximum, de egyenlőre ez is bőven elég+ majd alul szeretném feszelni 2D-hez, de ahogy látom ezt majd manuálisan kell beírnom neki, mert gyárilag 1,044V a legkisebb. Memória tuningot sem néztem még.

  • zoloka24

    tag

    válasz Cimbooora #3088 üzenetére

    Attól, hogy nincs kép még betölt a rendszered? Dolgozik a HDD, vagy az sem indul?
    Mikor behelyezted a VGA-t lehúztad a tápot a 230-ról? Mert ha nem, akkor az el tudta lőni a kártyát..

  • zoloka24

    tag

    válasz Cimbooora #3098 üzenetére

    Ahogy korábbi hsz-edet olvastam átalakítót használsz a régi monitorod miatt. Nálam ilyen átalakító okozott már hasonlót..egy másik átalakítót kértem kölcsön és azzal már ment(az átalakítónak nem volt baja, mert más VGA-val működött az adott monitor :F )
    De a legjobb az lenne, ha egy DVI-s monitorral próbálnád ki a rendszered, mert én arra tippelek, hogy az lesz a gond.

  • zoloka24

    tag

    válasz stiggy #3501 üzenetére

    Sajnos nálam is ez a helyzet :(
    Club3D HD4830-am van és Win7-re próbáltam rátenni a Vista32-es drivert.
    A logfile a következőt írja: "az illesztőprogram-csomag nem ad meg hardverazonosítót"

    Manuálisan eszközkezelőből sem tudtam rávarázsolni, hiába adtam meg a kicsomagolt ATI könyvtárat. :F
    Ha valakinek mégis sikerül szóljon..thx.

  • zoloka24

    tag

    válasz bakosgabor57 #3510 üzenetére

    A Win7 nem rakja fel automatikusan a WDDM drivert a 4830-akhoz..ennek egyszerű oka szvsz, hogy mikor kiadták azt , akkor még nem nagyon volt 4830, így nem került bele a támogatása. 9.1-el ment nekem eddig, de szerettem volna egy 9.2-őt..de úgy látom másnak sem megy fel..na mindegy, akkor majd a 9.3 jó lesz, amit állítólag Win7-re is kiadnak bétaként..

Új hozzászólás Aktív témák