Új hozzászólás Aktív témák

  • Thome

    addikt

    Sziasztok!

    Egy fórumtársam megkeresett azzal a problémával, hogy nem tudja a Mobility Radeonoknál teljes képernyőre húzni Win7 esetén a játékokat, ha azokat nem widescreen felbontásban használja, és két oldalt fekete képernyő van. Erre van egy megoldásom. Garantált hogy működik. Nem írom át a közösségi oldalra szánt nyelvre az írást, hanem a neki fűzött levelem másolom be ide. Pontról pontra írtam, tehát mindenki érteni fogja, még az is, aki nem ért a géphez, csak az olvasáshoz... :))

    Először is, itt egy link a 10.3a-hoz: LINK
    Megoldás:
    Példaképpen.. Mondjuk a maximum felbontásod 1280x800, és így is akarod használni minden esetben, akkor... Leírom pontról pontra:
    Jobb klikk asztalon egy üres részen, "Képernyő felbontás", beállítasz eggyel kisebbet (például: 1280x768, debármekkorát belehet, csak ne a maximum legyen). Átállítod, OK.
    Majd jobb klikk, "Catalyst Control Center" (Nekem magyar, szóval így írom le).. Tehát, CCC-t megnyitod, Ott a bal felső sarokban van a "Grafika" menüpont. Belemész, ott kiválasztod az "Asztalok & Kijelzők" menüpontot. Lennt látsz egy kis laptopot, annak a balfelső csücskében van egy KICSI fekete háromszög. Arra rákattintasz, majd kiválasztod a "Konfigurálás..." menüpontot. Két féle beállítás közül választhatsz. "Teljes" és a "Középre helyezett". Most mindkettő aktív, azaz kattintható. Kiválasztod a "Teljes képernyő"-t, majd "Alkalmazod". Elvileg át fog ugrani teljes képernyőre a cucc. Ezután Le OK-ozol mindent, kilépsz a CCC-ből. Majd a felbontást visszaállítod maximumra. Innetől kezdve a játékok mindenképpen full képernyőn futnak.

    Remélem segítettem.

    Üdv,
    Thome

Új hozzászólás Aktív témák