Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • epmd

    tag

    válasz generatoros #62778 üzenetére

    Simán elköltesz anyagra 150et,és akkor még nem számoltál benzint,rezsit,járulékokat.4 napot meg biztos foglalkozol az asztallal,ha nem többet.

  • ViktorSz

    tag

    válasz generatoros #62778 üzenetére

    Kábé igen,szerintem a legkisebb tétel a faanyagok közötti különbség.
    Fél m3 rendes fenyő alapból 110-50 körül van,aztán felmérés,tervezés,kivitelezés, végtelen munkaidő,csiszolás,stb,stb....
    És akkor még etetni kell ebből a családot/magad/szerszámkopás/istenfarka...
    Innen nézve(-mint maszek asztalos) ez lópikula.
    Lehet menni a yiskbe,stb,vagy brutáláron egyedit rendelni,ez van sajnos.
    Aztán persze,ha a "paraszt"elkölt rá mértéktelen pénzt egy egyedi bútorra,kb imádkozhathat,hogy egy becsületes/ügyes asztalost-céget fogott ki,nem pedig valami kóklert.
    Hát nem egyszerű,az már biztos :)

  • pacman_123

    tag

    válasz generatoros #62778 üzenetére

    Én ott lestem nagyot hogy sonoma vagy canterbury színek. Utóbbival kapcsolatban az érsek szó jutott eszembe .. de hogy az egyben szín is :Y

    Na most hogy rákerestem - fenyőt hogy színeznél ilyen színekre? Vmi spéci páccal? Tényleg nem tudom ...

    A sonoma színt ha nem fedő-festékkel érem el (és miért csinálnánk azzal, gondolom a megrendelő viszontlátná a fa erezetét a bútoron) - akkor valamilyen tölgyfajtából gondolnám, mert ilyen szókapcsolattal szerepel leggyakrabban ("sonoma tölgy"). Kérdés van-e ilyen világos tölgy, ill ha megkapja a matt felületkezelését, ahogyan a kérdező írta, akkor marad-e ilyen világos tónusú - nekem tapasztalatom az, hogy tökmindegy mivel kezelem a tölgyet, "szintelen" olaj vagy lakk - az besötétül tőle. Még a bükköt tartanám lehetséges alapanyagnak - mondom, arra is gondolva hogy hogyan éred el a fenti színeket.

    Abszolút hobbista szemmel nézve, de végiggondolva hogy számlázok mert válallkozó vagyok, enni is kell, adózni is, zsebpénz is maradjon (ld Viktor gondolatmenetét) - a 350-et egyáltalán nem tartom elszálltnak. Én klasszikus értelemben vett bútort még csak egy kis összecsukható asztalt meg egy, az ülőrészt a támlába tehető kis kerti széket csináltam. Hol van ez egy komoly asztaltól - de azokkal is rengeteg munkám volt, viszonylag jó gépesítés mellett.

    Azt is jó lenne tudni hogy a kérdező mit ért minőségi faanyag alatt. Ez a szó nem feltétlenül szinonímája a különlegesnek, de egy laikus értheti ezt is azalatt. Hogy semmiképpen ne fenyőből, hanem pl készüljön tölgyből vagy bükkből (hogy az itthon honos fafajoknál maradjunk). Vagy például: nem akar egy darab csomót sem látni benne. Itt egy fenyő asztal szűk 50-ért. Csomós, tömeggyártott darab, jóval kisebb is mint a kérdezőé. És se nem sonoma, se nem canterbury színű.

    Nekem van egy sanda gyanúm, hogy a kérdező majd még átgondolja a dolgot :-)

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák